Jak każdy właściciel firmy wie, nowy samochód może być dość kosztowny. Dlatego wiele osób szuka sposobów na obniżenie tego wydatku. Jeśli zaciągniesz kredyt gotówkowy lub na zakup samochodowy, nie będziesz mógł później zmienić zdania — i będziesz musiał nadal spłacać kredyt! Za to, jeśli zdecydujesz się na długoterminowy wynajem samochodu, płacisz tylko za faktyczny czas użytkowania i możesz łatwo wymienić pojazd po zakończeniu okresu wynajmu. 

Co to długoterminowy wynajem samochodu?

Długoterminowy wynajem samochodu wiąże się z nabyciem prawa do użytkowania samochodu na czas określony w umowie. Możesz myśleć o tym jako o outsourcingu auta – ponieważ faktyczny właściciel zajmuje się wszystkimi zadaniami i kosztami związanymi z utrzymaniem samochodu w dobrym stanie. 

Podczas wynajmu długoterminowego wypożyczalnia nadal jest właścicielem samochodu, ale najemca może z nim zrobić, co chce — zazwyczaj jednak umowa zawiera maksymalną ilość km, które można przejechać w ciągu miesiąca lub roku, i oczywiście nie można modyfikować auta. To jednak nie problem, gdy wybierasz markowe auto jak Toyota – wynajem długoterminowy takiego samochodu oznacza komfort przez cały czas najmu. Więcej dowiesz się tu: https://carleasepolska.pl/wynajem-dlugoterminowy/2/toyota 

Wynajem długoterminowy jest świetną opcją dla właścicieli firm, ponieważ z fiskalnego punktu widzenia jest równoznaczny z posiadaniem leasingu operacyjnego. Płacisz za użytkowanie auta, możesz kupić samochód pod koniec okresu wynajmu, ale nie jest to wymagane.

Jakie są warunki wynajmu długoterminowego

Ostateczna cena wynajmu samochodu zależy od rodzaju i wielkości samochodu, długości najmu i kosztu samochodu. Zazwyczaj nie wpływa na nią zdolność kredytowa kierowcy! Możesz wypożyczyć samochody nowiutkie lub używane (często poleasingowe, więc z reguły w bardzo dobrym stanie), może być to nawet nowa Toyota. Wynajem długoterminowy może polegać na dodatkowych postanowieniach, na przykład związanych z serwisem i ubezpieczeniami.

Firmy, które oferują wynajem długoterminowy samochodów, nie mają wiele wymagań dla swoich klientów. Zazwyczaj osoba dorosła, która ma co najmniej 21 lat i ma ważne prawo jazdy (odpowiedniej kategorii), może podpisać umowę. Reszta zależy od konkretnej polityki firmy. Nawet jeśli ktoś inny (rodzic, partner itp.) podpisze umowę, kierowca musi również spełnić powyższe wymagania.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem długoterminowy?

Oczywiście wynajem długoterminowy nie jest odpowiedni dla ludzi, którzy chcą mieć samochód na własność i na przykład go odsprzedać. Jeśli przewidujesz duży roczny przebieg, wynajem długoterminowy w stylu biznesowym również może nie być najlepszym rozwiązaniem. W takich okolicznościach lepszym (i bardziej opłacalnym) rozwiązaniem może być leasing operacyjny. Jeśli interesuje cię leasing Toyota w Car Lease Polska, możesz zapoznać się z dodatkową ofertą tej firmy: https://carleasepolska.pl/leasing-operacyjny/2/toyota.

Wynajem długoterminowy to świetne rozwiązanie dla szybko rozwijających się firm potrzebujących samochodu firmowego, a także dla osób, które potrzebują samochodu na dłuższy okres. Wynajem samochodu może zaoszczędzić dużo pieniędzy i nie trzeba przejść przez długi proces sprzedaży, jeśli sytuacja życiowa zmienia się lub jeśli chcesz zmienić model auta.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here