„Dobrze zaprojektowane przedmioty należą się każdemu. Gospodyni domowej i milionerowi”. W myśl tej zasady każdy z nas, bez względu na status społeczny czy zasobność portfela, zasługuje na otaczanie się rozwiązaniami o najlepszej jakości i doskonałym wzornictwie. Warto nie odmawiać sobie przyjemności i starać się odnajdywać radość w szczegółach. Ich moc kreuje naszą rzeczywistość. Z tęsknoty za pięknem powstają projekty całkowicie mogące odmienić naszą codzienność. Odpowiednie drzwi zewnętrzne niewątpliwie otworzą nam drogę do domowego komfortu, który po prostu nam się należy.

Drzwi wejściowe – obietnica zachwycającego wnętrza

W temacie spełnienia i udanej kompozycji przestrzeni wiele moglibyśmy nauczyć się od Duńczyków. Hygge to zjawisko, które koncentruje naszą świadomość na pozytywnych aspektach istnienia. To celebracja zwyczajnego, codziennego życia, małych rzeczy, docenianie bliskości przyrody, domowej wygody i ciepła drugiego człowieka. Te jasne i proste zasady odnajdują swoje odzwierciedlenie także w aranżacji wnętrz.

Styl ten, oparty na uwalniającym minimalizmie, zyskał wielu miłośników, którzy docenili fakt, że uporządkowana przestrzeń wypełniona słońcem, stonowanymi barwami i naturalnymi materiałami pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię. Odpowiednio dobrane drzwi wejściowe grają tu nie taką małą rolę – zapowiadają bowiem, czego goście mogą spodziewać się już od… wejścia. Te inspirowane jasnym drewnem i wzbogacone przeszkleniem będą nie tylko idealnym zwieńczeniem wystroju, ale także znakomicie podkreślą modną, niezwykle oszczędną elewację domu w klimacie hygge lub scandi. Zbyt spokojnie? Faktura drewna przełamana czarnym akcentem sprawi, że nowoczesne drzwi wejściowe będą stanowić obietnicę wnętrza, w którym mieszkają kreatywni ludzie i panuje wyjątkowa atmosfera.

Drzwi wejściowe drewnopodobne z doświetlem

Mały dodatek, wielki zachwyt

Jeśli nauczymy się postrzegania świata, koncentrując się na jasnych punktach życia, lepiej docenimy wartość szczegółów, również tych architektonicznych, bo wiele naszych zachwytów dotyczy tego, jak mieszkamy. Dbamy o to, żeby nasze miejsce na Ziemi było funkcjonalne i estetyczne. Z pewnością poczujemy satysfakcję, kiedy okna i drzwi zewnętrzne będą doskonale wkomponowane w bryłę wymarzonego domu, w którym wszystko ma swoje miejsce. Nowoczesne drzwi wejściowe mogą dokonać niezwykłej metamorfozy budynku – przyciągać wzrok i zachwycać gości, ale przede wszystkim po prostu cieszyć domowników. Czasami warto postawić na intrygujący kolor czy ciekawą fakturę, żeby zaakcentować charakter i styl mieszkańców oraz podkreślić, że za progiem czeka wnętrze z duszą.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne o fakturze betonu

– Projektanci chętnie sięgają po wyjątkowo modny ostatnio materiał – Corten, który coraz częściej pojawia się na elewacjach nowych budynków – mówi Marcin Wolak, ekspert marki OknoPlus. – To stal konstrukcyjna odporna na czynniki atmosferyczne. Na jej powierzchni powstaje naturalna powłoka, która przypomina rdzę, stąd niezwykła barwa i oryginalna faktura. Nowoczesne drzwi wejściowe Ceramics Line w takim wydaniu to śmiała propozycja szczególnie wzmacniająca klimat postindustrialny – dodaje.

Minimum zdobień, maksimum stylu

Praktykując sztukę dobrego życia, pozbywamy się natłoku niepotrzebnych rzeczy, otwierając przestrzeń i umysł na oszczędne, ale wcale nie nudne formy. Poszukujemy komfortu, wygody, wytchnienia, a zarazem tego, co wyróżni nas w tłumie. Takie właśnie są drzwi wejściowe Integro Line. Minimalizm znów święci triumf, a antracytowy odcień hipnotyzuje niczym fantazyjne dzieło sztuki. Stylowe drzwi zewnętrzne to mocny atut wpływający na całość elewacji, będący efektem poszukiwania rozwiązań zachwycających nietuzinkowym designem.

Drzwi zewnętrzne – początek i koniec każdej podróży

Nasze codzienne, małe podróże czy większe wyprawy zaczynają się od przejścia przez próg. Zamykamy za sobą drzwi wejściowe i ruszamy przed siebie. Gdy wracamy, znów stajemy przed drzwiami. Chwytamy za klamkę i wchodzimy do komfortowego wnętrza, gdzie możemy odpocząć i spędzić czas z bliskimi. Drzwi zewnętrzne stanowią początek i koniec spotkań rodzinnych, godzin spędzonych ze znajomymi, a czasem, zamknięte na klucz, pomagają zrealizować potrzebę bycia sam na sam ze swoimi myślami. Pełnią kluczową rolę, stając się wizytówką domu lub strażnikiem naszego bezpieczeństwa, dlatego ważna jest ich funkcjonalność, ale także odpowiedni design. To przecież centralny punkt domu!

Drzwi wejściowe drewnopodobne z doświetlem

Dom zaczyna się od drzwi

Dobrze zaprojektowane nowoczesne drzwi wejściowe to nie tylko piękny dodatek do fasady i aranżacji wnętrza, ale ważny element budynku, który na lata staje się naszym domem. Wszystko zaczyna się właśnie od nich. Drzwi zewnętrzne otwierają nam drogę do codziennych zachwytów i zapewniają ciepłą, bezpieczną atmosferę. Dosłownie i w przenośni.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here