W każdej z miejscowości gminy Stary Dzików powstaną nowe place zabaw. Umowę opiewającą na ponad 2,2 mln zł podpisano w czwartek w miejscowym Urzędzie Gminy.

W czwartek (23.02) w Urzędzie Gminy w Starym Dzikowie podpisano umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą, który we wszystkich miejscowościach gminy wybuduje nowe place zabaw. Inwestycja będzie możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Nowoczesne i bezpieczne place zabaw pojawią się w Starym Dzikowie (przy miejscowej szkole, obok stadionu), w Cewkowie (tu będzie składał się z dwóch części – jeden obok cerkwi, drugi przy miejscowej szkole), w Nowym Dzikowie (obok świetlicy), w Moszczanicy (w centrum miejscowości) i w Ułazowie (szczegóły lokalizacji poniżej). Place zabaw mają być bogato wyposażone w różne urządzenia dostosowane do dzieci w różnym wieku, ogrodzone i odpowiednio oznakowane.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie nowych placów zabaw na terenie gminy Stary Dzików. Wykonawcą zadania jest specjalizująca się w projektowaniu i budowie takich konstrukcji firma Dr Spil Polska z Katowic. Koszt inwestycji wynosi 2 254 540 zł, a dofinansowanie z Polskiego Ładu to 2 125 000 zł. Place zabaw powinny być gotowe przed jesienią br.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here