Niemal czterystu zawodników reprezentujących 13 szkół średnich z Podkarpacia wzięło udział w półfinale wojewódzkim Licealiady w pływaniu. Doskonale na zawodach wypadła sztafeta chłopców Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, która zajęła drugie miejsce i wywalczyła tym samym awans do finałów. W zawodach indywidualnych awans wywalczyli: Julia Presz oraz Michał i Oleksandr Onyshchenko.

Takiego oblężenia miejska pływalnia Aquasfera nie przeżywała od dnia otwarcia. Do Lubaczowa zjechali pływacy z całego Podkarpacia by rywalizować w kolejnej odsłonie corocznej Licealiady w pływaniu. Organizatorzy oraz pracownicy Aquasfery czuwali nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem zawodów, a młodzież walczyła dzielnie o punkty do klasyfikacji końcowej szkół. Podczas zawodów pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach. Zawody w Lubaczowie były jednymi z trzech, obok Dębicy i Krosna, półfinałów w województwie. Do Finału wojewódzkiego awans bezpośredni uzyskiwali zwycięzcy poszczególnych wyścigów oraz zawodnicy i sztafety z 9 najlepszymi czasami spośród trzech półfinałów.

W zawodach doskonale zaprezentowała się sztafeta chłopców lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego, która w wyścigu 6×50 m stylem dowolnym zajęła drugie miejsce i z czasem 2:57:73 wywalczyła awans do finału wojewódzkiego. Drużyna wystąpiła w składzie: Bartłomiej Ważny, Piotr Rozner, Hubert Garus, Karol Lewientowicz, Oskar Obirek i Maciej Kida. 

Świetnie w rywalizacji indywidualnej wypadli:

Michał Onyshchenko z ZS CKR Oleszyce, który z czasem 0:31,97 zajął pierwsze miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym i wywalczył awans do finału wojewódzkiego,
Oleksandr Onyshchenko z ZS CKR Oleszyce, który z czasem 0:30,07 zajął trzecie miejsce w wyścigu na 50 m stylem motylkowym i także wywalczył awans do finału wojewódzkiego,
Julia Presz, która z czasem 0:43:87 zajęła czwarte miejsce w wyścigu 50 m stylem klasycznym i także wystąpi na wyższym szczeblu Licealiady.

Pozostałe wyniki uczniów szkół średnich z powiatu lubaczowskiego podczas zawodów w Lubaczowie:

– Wiktoria Malinowska, LO Lubaczów, III miejsce, 50 m stylem motylkowym z czasem 0:44,24,
– Bartłomiej Ważny, LO Lubaczów, III miejsce, 50 m stylem motylkowym z 0:30,08,
– Hubert Garus, LO Lubaczów, VIII miejsce, 50 m stylem motylkowym z czasem 0:34,67,
– Maciej Kida, LO Lubaczów, IX miejsce, 50 m stylem motylkowym z czasem 0:34,80,
– Piotr Rozner, LO Lubaczów, IV miejsce, 50 m stylem grzbietowym z czasem 0:37,12,
– Karol Drozd, LO Lubaczów, V miejsce, 50 m stylem grzbietowym z czasem 0:38,50,
– Bartłomiej Szymeczko, LO Lubaczów, III miejsce stylem klasycznym z czasem 0:40,47,
– Paweł Rozner, LO Lubaczów, VIII miejsce, 50 m stylem klasycznym z czasem 0:43,67,
– Karol Lewientowicz, LO Lubaczów, IV miejsce, 50 m stylem dowolnym z czasem 0:29,00,
– Okar Obirek, LO Lubaczów, 10 miejsce, 50 m stylem dowolnym z czasem 0:32,38.

Galeria zdjęć, fot. Miasto Lubaczów.

elubaczow.com, lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. Super, ale ja z innej beczki.
    Kto to wymyślił, że pływalnia nie jest dostępna do drugi weekend dla pływających. Na jednej połowie pływalni jest „dmuchaniec” dla dzieci , z którego nikt nie korzysta ( ewentualnie sporadycznie) a na drugiej połowie niecka ma głębokość około 1m. Zajęcia rozumiem ok, ale wyłączyć pływających na cały weekend ? Szczególnie, ze w tygodniu po pracy też czasami jest tłok na torach 1.8m , bo są rezerwacje szkółek , z tym jednak nie dyskutuje. Spoko, że są, ale blokowanie weekendu dla czegoś co nie działa ? Pływalnia za tyle milionów.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here