Do grona ponad dwóch tysięcy funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej dołączyło dziś (23.02) kolejnych 58 nowych adeptów. To jedna z największych grup, która złożyła ślubowanie w ostatnich latach.

Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej i rodzin funkcjonariuszy odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej,  gen. bryg. SG Andrzej Popko.

Komendant pogratulował nowo przyjętym pozytywnych wyników w procesie rekrutacji i powitał ich w szeregach Straży Granicznej. Dodał, że proces rekrutacyjny do Straży Granicznej jest bardzo złożony i wymagający.

Do służby mamy wielu kandydatów, ale tutaj w to miejsce i do takiej chwili dochodzą tylko najlepsi – mówił gen. Popko.

W grupie nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 19 kobiet i 39 mężczyzn. Młodzi adepci to w większości mieszkańcy Podkarpacia.

Nowi funkcjonariusze za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. W sierpniu funkcjonariusze wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, m.in. w placówkach SG w Lubaczowie i Horyńcu-Zdroju.

W 2023 roku planowane jest przyjęcie do służby 135 mundurowych. Kolejne wcielenia odbędą się w czerwcu i październiku.

Więcej Informacji dot. naboru do służby w BiOSG: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here