Jaki biznes otworzyć na wsi? Doskonałe recenzje zbierają sieci franczyzowe. Aby franczyza na wsi odniosła sukces, niezbędna jest dobra lokalizacja sklepu. Doskonałym rozwiązaniem jest sąsiedztwo stacji benzynowej. W ten sposób można zwiększyć potencjalną liczbę klientów.

Nie każdy pomysł na franczyzę przy stacji benzynowej gwarantuje sukces. Równie duże znaczenie ma bowiem marka, na której sklep się postawi. Jaki biznes otworzyć na wsi? Na polskim działają sieci franczyzowe, które są w stanie zapewnić oczekiwane zyski w takiej lokalizacji.

Dlaczego franczyza koło stacji benzynowej to gwarancja sukcesu?

Pomysł na franczyzę zlokalizowaną nieopodal stacji benzynowej to, przy znanym szyldzie, praktycznie gwarancja sukcesu, ze względu na to, że zwiększa ona liczbę potencjalnych klientów. Nie ogranicza się jedynie do mieszkańców jednej lub kilku wsi, lecz korzystają z niej także osoby będące w danej miejscowości przejazdem. Trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby stawiać na lokalizacje koło stacji benzynowych, które nie prowadzą swojego sklepu. Taki pomysł na własny biznes na wsi nie ograniczy zysków na rzecz innych punktów handlowych.

Pomysł na własny biznes na wsi a marka

Jaki biznes otworzyć na wsi? Duże znaczenie dla sukcesu franczyzy na wsi ma jej marka. Nawet dobra lokalizacja nie będzie bowiem sprzymierzeńcem, jeśli sklep nie jest rozpoznawalny, ze względu na szyld, logo, kolorystykę czy asortyment produktowy. Ważne jest to, by był on widoczny z dużej odległości. W ten sposób dostrzegą go kierowcy tankujący paliwo na stacji benzynowej. Można w tym celu zastosować szyldy i znaki, by wiedzieli oni o tym, że przy okazji napełniania baku swojego pojazdu zrobią także małe lub większe zakupy.

Jaką warto otworzyć franczyzę na wsi?

Wśród polskich sieci franczyzowych dostępne są takie, które dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapadły głęboko w pamięci wielu konsumentów. Jedną z nich jest Żabka. Powszechnie znany szyld (zgodnie z najnowszymi badaniami zna go aż 93% polskich konsumentów), wysokiej jakości produkty, także marki własnej, i znakomita sieć dostaw zapewniająca przez cały czas pełne zatowarowanie – to wszystko sprawia, że klienci franczyzy Żabka chętnie robią zakupy w sklepach tej sieci.

To jednak nie wszystkie zalety franczyzy Żabka sprawiające, że jest to doskonały pomysł na własny biznes na wsi. Przeszło 77% jej franczyzobiorców w II kwartale br. wykazało bowiem miesięczne przychody w wysokości 22 tys. złotych lub więcej. Tak doskonały wynik jest trudny do osiągnięcia w wielu innych sieciach franczyzowych. Nie powinno zatem być już wątpliwości, jaki biznes otworzyć na wsi.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here