Pod koniec lutego w Szpitalu Powiatowym w Lubaczowie otwarty zostanie nowy gabinet mammografii. Na badania, które w ramach umowy z NFZ są darmowe, można już się zarejestrować.

– Od lat mamy pod opieką Pacjentki z powiatu Lubaczowskiego, regularnie odwiedzaliśmy każdą większą miejscowość mammobusami. Teraz, w trosce o stałe podnoszenie jakości usług medycznych i zadowolenie naszych Pacjentek, będziemy przeprowadzać badania także w stacjonarnym gabinecie. Nową pracownię wyposażyliśmy w najwyższej jakości cyfrowy aparat mammograficzny PlanMed Clarity S – mówi Mariusz Antonik z MMG Mammografia Rzeszów.

Co bardzo ważne, usługi w pracowni wykonywane będą w ramach umowy z NFZ. Oznacza to, że badania mammograficzne przeprowadzane będą osobom uprawnionym do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w tym w zakresie realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. 

Wszystkie Panie w wieku 50 – 69 lat, czyli objęte Populacyjnym Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszamy.

Osoby, które chciałyby zarejestrować się na badania powinny kontaktować się pod numerem telefonu: 790 300 102.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here