Za nami ósma edycja zimowego Oleszyce Półmaratonu i siódma edycja rywalizacji Oleszyce Nordic Walking. W niedzielę (19.02) do wyścigu przystąpiło około 400 zawodników. Kto zwyciężył?

Trasę półmaratonu najszybciej pokonał Marcin Nowak ze Stalowej Woli (01:17:26.13), drugi był Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza (01:17:44.33), a trzeci z Nowego Sącza Kamil Kościółek z Nowego Sącza (1:21:03). Wśród kobiet jako pierwsza linię mety przekroczyła Magdalena Musialik z Rzeszowa (01:36:18.43), druga była Kateryna Palyha z Buczy w Ukrainie (01:36:25.01), a trzecia Anna Śliwa z Tomaszowa Lubelskiego (01:37:48.53).

Z kolei trasę Nordic Walking o długości 11,6 km najszybciej pokonał Tomasz Wojtowicz z miejscowości Widacz (00:54:52.07), druga była Erwina Wilusz z Iwonicza-Zdroju (01:00:29.99), a trzeci Jakub Tomczyk z Huty Komorowskiej (01:00:32.76).

Nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wręczali: Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce Tomasz Smędra, Starosta Powiatu Lubaczowskiego Zenon Swatek oraz Wójt Gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński.

Bieg wspólnie zorganizowali: Stowarzyszenie ,,Czas na pomoc” w Oleszycach, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Powiat Lubaczowski, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie.