Księża z Polski zdobyli I miejsce w XV Mistrzostwach Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej. W drużynie zagrało aż pięciu księży z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Mistrzostwa rozegrane zostały w Timisoarze w Rumunii. Polacy w fazie grupowej znokautowali Czarnogórę 8:0 i Austrię 6:1. Z Węgrami zremisowali 0:0, a w ćwierćfinale pokonali Rumunię 5:0. W finale o złoty medal walczyli z Portugalią. Wynikiem 3:2 zdobyli tytuł Mistrza Europy.

Drużynę do turniejów przygotowywał trener Marek Parzyszka, który opracował odpowiednie taktyki na poszczególne mecze, w tym finałowy. W zmaganiach wzięło udział aż pięciu księży z naszej diecezji: Krzysztof Sosnowski, Maciej Lewandowski, Tomasz Winogrodzki, Paweł Derylak i Marek Mazurek.

Przypominamy, że dotychczas kapłani przywieźli z Mistrzostw Europy 15 medali, w tym 8 złotych.