Kamil Matofij nowym zawodnikiem MKS HML Pogoni-Sokoła Lubaczów.

Miejski Klub Sportowy Pogoń-Sokół Lubaczów nie przestaje zaskakiwać. Do seniorskiej drużyny, która ma wywalczyć awans do IV ligi, dołączył kolejny zawodnik. Kamil Matofij ma dopiero 22 lata, ale spore boiskowe doświadczenie.

Do seniorskiej drużyny MKS HML Pogoń-Sokół dołącza wychowanek MKS Halniak Maków Podhalański i UKS SMS Łódź – Kamil Matofij. Dwudziestodwulatek ma spore doświadczenie i za sobą grę na boiskach III i IV ligi.

Kamil to ofensywny zawodnik urodzony w Suchej Beskidzkiej w roku 2000. Swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w Miejskim Klubie Sportowym w Makowie Podhalańskim, a w wieku 13 lat przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, gdzie w grupach młodzieżowych występował przez blisko 7 lat. W sezonie 2019/2020 zawodnik na zasadzie wypożyczenia zasilił szeregi III-ligowej Wólczanka Wólka Pełkińska, w której podczas półtorarocznej przygody, w 48 spotkaniach zanotował ponad 2000 minut, 6-krotnie wpisując się na listę strzelców. Jesienią sezonu 2021 roku skrzydłowy przeniósł się do Wisłoka Dębica i tam podczas 15 spotkań w III lidze oraz w 1 meczu Pucharu Polski zagrał blisko 500 minut dwa razy trafiając do bramki przeciwnika. Ostatni rok Kamil spędził na boiskach IV Ligi Podkarpackiej reprezentując barwy K.S. Karpaty Krosno – przybliża sylwetkę nowego gracza lubaczowski MKS.

elubaczow.com, MKS Pogoń-Sokół Lubaczów

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here