Sześciu oferentów jest zainteresowanych budową Centrum Usług Społecznych i Kulturalnych w Horyńcu-Zdroju. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych – Polskie Uzdrowiska w kwocie 4,9 mln zł.

Gmina poinformowała, że zamierza przeznaczyć na realizację tego zadania kwotę 5 mln zł. Oferty złożone w postępowaniu przetargowym rozpoczynają się natomiast od kwoty 5 737 950 zł – tak wyceniła inwestycję firma Eurobud Montaże z Bystrowic. Kolejna oferta pod względem ceny została złożona przez konsorcjum Knap Budex i „POW-BUD” z Oleszyc i opiewa ona na kwotę 6 424 000 zł. Trzecia w kwocie 6 485 998 zł została złożona przez firmę Usługi Remontowo-Budowlane Stanislaw Kłos z Horyńca-Zdroju. Kolejne opiewają na 6 733 928,23 zł (Zakład Usługowo Handlowy Czesław Tomków z Cieszanowa) i 7 655 303,12 zł (Kapibara Sp. z o. o. Sp. k. z Knurowa). Natomiast najdroższa oferta wyceniona jest aż na 8 113 945 zł (FHU Georg z Aleksandrowa).

Przypomnijmy, że budynek na zostać wybudowany w ścisłym centrum Horyńca-Zdroju – w bliskim sąsiedztwie obecnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu. Będzie to nowoczesny obiekt przeznaczony na potrzeby działalności społecznej i kulturalnej w Horyńcu- Zdroju. W Centrum swoją siedzibę będą miały m.in. działające gminie stowarzyszenia, które zajmują się sprawami zagospodarowania czasu wolnego dla seniorów, sprawami związanymi z promocją naszej miejscowości, dziedzictwem kulturowym i jej historią. W budynku Centrum przygotowane zostaną sale warsztatowe, gdzie horyniecka młodzież będzie miała możliwość rozwijania swoich talentów, zainteresowań i pasji. Dla lokalnych twórców i rękodzielników przygotowana zostanie sala wystawowa, w której będą mieli możliwość zaprezentowania swoich prac. Ważnym elementem centrum będzie sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe oraz zaplecze sanitarne.

Projekt architektoniczno-budowlany budynku przygotowała firma Geobud z Lubaczowa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here