We wtorek (14.02) minęło 81. lat od przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Z tej okazji prezes oraz członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Obwodu Lubaczów uczcili pamięć żołnierzy, składając kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Lubaczowie.

Tego samego dnia żołnierze z 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
st. chor. szt. Tomasz Leszczyński, szer. Hubert Dyjak, szer. Piotr Gdula oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Obwodu Lubaczów prezes plut. Adam Antonik,
st. kpr. Mieczysław Nazarko, st. szer. Zbigniew Cisek odwiedzili i wręczyli list gratulacyjny
99-letniemu porucznikowi Tadeuszowi Bystrzyckiemu, kombatantowi AK z Oleszyc.

Informacja nadesłana, opracował: Adam Antonik


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

16 komentarze

  • Pppp. Nie bądź w gorącej wodzie kąpany bo widzę, że nie zrozumiałeś pewnego sarkazmu. Ja czy zapewne też Koza z Nostra nie piszemy, że ludzie co byli w AK podczas nie trafili do więzień i byli torturowani. Widzisz sam podajesz przykład Pileckiego. On był jedną z ofiar tych tortur. Skupiamy się na tym, że były takie osoby co były w AK i jakimś niezbadanym cudem te wszystkie represje i tortury je ominęły. Tak jak rodzinę Kaczyńskich, która była rodziną AK-owską a żyła lepiej niż wielu aparatczyków PZPR. Dostali willę od władz państwowych za czasów Bieruta. Rajmund Kaczyński mógł sobie wyjeżdżać za granicę kiedy chciał i gdzie chciał kiedy zwykły człowiek nawet paszportu jak się władzy nie podobałeś nawet dostać nie mogłeś a jak już to dość często wyjazd odnosił się do terenu Bloku Wschodniego. Pracował na Politechnice Warszawskiej, która była i jest jedną z najlepszych uczelni w Polsce. I odpowiedz mi na pytanie. Jakim cudem rodzina szczycąca się rodowodem AK mogła żyć w PRL za prorosyjskiej władzy jak pączki w maśle? PiS i Kaczyński to jest jawna opcja rosyjska. Kaczyńskiemu za czasów kiedy jego ojciec współpracował bo inaczej tego nie wytłumaczysz a papiery już pewnie dawno spalone w IPN-ie jawią się jako piękne i chce do nich wrócić. Szkoda tylko, że poprzez to uwstecznia Polskę do lat 80-tych gdzie nie było Internetu, była jedna telewizja i jedna prasa a ludzie mają być tylko maszynkami do głosów a nie trzeźwo i logicznie myślącymi ludźmi, którzy mają wybór. Pppp zastanów się, więc kogo należy nazwać per ,,czerwonym pomiotem” bo może okazać się, że ten kto najbardziej krzyczy na ruskich tak naprawdę jest przesiąknięty tą prorosyjskością.

 1. Podczas II wojny światowej Niemcy skupili się na mordowaniu Polskiej inteligencji. Swołocz ruska również mordowała inteligencję polską. Niemcy i ruscy podburzali ukraińców żeby mordowali Polskich panów, czyli inteligencję (obiecali im za to państwo ukraińskie) jak syto skończyło sami widzimy.
  Po wojnie władze komunistyczne pod dyktando Moskwy mordowali Polskich patriotów z Armii krajowej i inteligencję która się im sprzeciwiała.
  Wyobraźcie tylko sobie kto nami rządził do 2015 roku i jaką siłą dysponują obalając rząd Olszewskiego a następnie Lecha Kaczyńskiego.

  • Już chyba ze dwa lata czekam na Twoją odpowiedź jakim cudem rodzina Kaczyńskich żyła w PRL w luksusie kiedy AK-owców torturowano i niszczono życie takim rodzinom z rodowodem z AK. Nie bez kozery Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów w rozwalaniu Polski bo to Rosji na rękę.

 2. Napisałeś niedawno: „Niektórych trzeba leczyć z nienawiści”. Tych co zrównują rządzących do 2015 roku Trzecią RP ze stalinistami oddelegowanymi przez Stalina do rządzenia Polską też trzeba zaliczyć do potrzebujących takiego leczenia.

  • Tylko Ośle on tego nie zauważy dla niego nie jest to nienawiść. To tak jakbyś nałogowemu alkoholikowi powiedział, że jest alkoholikiem a on na to, ze nie ma żadnego problemu. Widać, że polak2010 jest już przeżarty propagandą PiS-u do szpiku kości.

 3. warto podkreślić że we wladzach narzuconych przez towarzysza Dzugaszwili bylo bardzo duzo ludzi o zmienionych nazwiskach a pochodzenia takiego jak obecne państwo położone w Palestynie. Zresztą gdzie ich nie ma?

  NIECH ZYJE WOLNA POLSKA,PRECZ Z KOMUNĄ!!!!

  • To fakt. Polaków chcących wprowadzać w Polsce stalinowską władzę ludową, stalinowskimi metodami i podległą Stalinowi było za mało. Ale nie przesadzaj z tym „precz z komuną”, dzisiaj nie ma żadnej komuny, to słowo to taki epitet, wyzwisko, którym dzisiejsi, w swoim mniemaniu, jedynie słuszni obrzucają niesłusznych, tych co mają lewicowe poglądy i jakieś tam, coraz mniejsze, związki z PRL (takich ze związkami też nie brakuje wśród tych słusznych). A Polska moim zdaniem od 1990 roku jest wolna. I była wolna za SLD, za AWS, za pierwszego PiS, za PO i teraz też jest. Raz jednym się aktualna władza nie podoba, raz innym, ale jaka ta władza jest decydujemy sami. Inna sprawa, że jakakolwiek by ta władza nie była (także PiS, polaku2010), najbardziej dba o samą siebie.

 4. Jak znajdziecie chwilę czasu to poczytajcie o komunistycznych obozach pracy tworzonych po drugiej wojnie światowej na terenie państwa polskiego.
  Jeden z takich obozów był w Jaworznie (woj. śląskie) tam komuniści zamykali folksdojczów i ich sympatyków razem z żołnierzami Armii krajowej.
  Tylko możemy sobie wyobrazić jaki ból musieli znosić polscy żołnierze Armii krajowej siedząc w obozie na równi z folksdojczami.

  • Dobrze Polak2010, że wspomniałeś o tym Jaworznie. Bo widzę, że ktoś Ci naopowiadał kłamstw odnośnie tego kto tam siedział. Niestety to była ciemna karta naszej historii bo to był niestety ,,polski obóz” czy chciał czy nie chciał. Polecam ten film, który pokazuje jak niestety Polacy Polakom zgotowali ten los i chcieli zemścić się za obozy koncentracyjne na zwykłych ludziach https://youtu.be/VRLzTbLRt1s. Znam też historię z drugiej ręki, które znają od tych z pierwszej, które potwierdzają, że ten obozu nie był tylko obozem pracy, ale i obozem wyniszczenia drugiego człowieka. I to od ludzi stąd bo z powiatu lubaczowskiego też wywozili.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here