W ciekawy sposób uczą dzieci zdrowego odżywiania

0

Jak zachęcić dziecko do zdrowego odżywiania doskonale wiedzą w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Lubaczowie. Maluchom serwowane są smaczne nowości z jadłospisu. Ponadto biorą one udział w zajęciach kulinarnych.

Z roku na rok odsetek dzieci z nadwagą wzrasta, dlatego temat właściwego odżywiania wciąż zyskuje na znaczeniu. Bardzo ważne jest, by od najmłodszych lat kształtować dobre nawyki żywieniowe dbając o to, by na talerzu znalazły się dania wykonane ze świeżych i dobrej jakości produktów.

Jednak jak namówić szczególnie wybredne i marudzące dzieci do spożywania zdrowych posiłków? Sposób na to znalazły specjalistki z Miejskiego Przedszkola nr 1 „Kraina Uśmiechu” w Lubaczowie, które chcą, by posiłki kojarzyły się z beztroską dzieciństwa i pysznymi niespodziankami kulinarnymi. Dzieciom, by dobrze zaczęły dzień, serwują na śniadanie kolorowe pyszności nawiązujące do zimy, a na podwieczorek – owoce, wielobarwne wafle, tęczowe desery czy szarlotkę na białym śnieżnym puchu. Dodatkowo zachęcają one maluchy do udziału w warsztatach kulinarnych, bo doskonale wiedzą, że nauka poprzez zaangażowanie daje najlepsze efekty w postaci kształtowania prawidłowych nawyków.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here