Gmina Lubaczów ogłosiła przetarg na przebudowę i remont kilkunastu odcinków dróg na terenie gminy. Pojawią się też ścieżki pieszo-rowerowe oraz nowe oświetlenie.

Jak informuje samorząd gminy Lubaczów, w tym roku rozpoczną się prace przy przebudowie drogi powiatowej Lubaczów – Basznia na odcinku Bałaje – przejazd kolejowy w Antonikach. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu dla powiatu lubaczowskiego z dwóch źródeł – Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na kwotę 6,3 mln złotych oraz z Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład – 5 mln złotych. Pozyskane dofinansowanie pozwoli kompleksowo zrealizować ten odcinek drogi. Pojawi się tutaj nowa nawierzchnia, odcinki chodnika i ścieżka pieszo-rowerowa.

Obecnie trwają również roboty w zakresie infrastruktury drogowej w miejscowościach Mokrzyca, Młodów, Bałaje, Dąbrowa, Lisie Jamy, Opaka, Załuże i Szczutków dofinansowane z  Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład edycja I w kwocie 8,9 mln złotych. W tej chwili na ukończeniu są prace w Mokrzycy, pozostałe odcinki będą sukcesywnie oddawane do użytku do III kwartału tego roku. W gminie powstaje także droga osiedlowa w miejscowości Dąbków, na którą Samorząd pozyskał dofinasowanie w wysokości niemal 3 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zostanie ona ukończona w III kwartale br.

Większość wspomnianych odcinków dróg będzie także wyposażona w ledowe oświetlenie uliczne, które nie tylko pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu, ale jest też energooszczędne i ekologiczne. W 2023 r. samorząd wymieni również znaczną cześć starych opraw sodowych na nowoczesne oświetlenie LED.

elubaczow.com, gminalubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here