Od dzisiaj (13.02) do 28 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie można oglądać wystawę zabytkowych odbiorników radiowych. Eksponaty pochodzą z kolekcji Karola Kunza.

Ekspozycja ukazuje jak technologia rozwijała się przez lata, bo na wystawie znalazło się 38 modeli – nowoczesnych jak na tamte czasy i pięknych. Liczą one sobie po kilkadziesiąt lat. Kolekcja mieści w sobie polskie radioodbiorniki i odtwarzacze płyt (np. Kos, Czar, Rytm, Szarotka, Bratek, Figaro, Violetta), jak i niemieckie, radzieckie czy amerykańskie. Większość z nich działa i zachwyca jakością dźwięku.

Właściciel kolekcji, Karol Kunz swoją pasją podzielił się w poniedziałek (13.02) z młodzieżą opowiadając o unikatowych odbiornikach. Jak mówią organizatorzy spotkania, młodzi ludzie z zaciekawieniem podziwiali dawną technikę i wzornictwo.

Karol Kunz przez wiele lat był Kierownikiem Szkoły w Zalesiu oraz pedagogiem, uczył fizyki i chemii w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Przez ponad dwadzieścia lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka. Kolekcjonuje zabytkowe radioodbiorniki i odtwarzacze płyt. Jest także regionalistą.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here