Do powiatu lubaczowskiego i gminy Lubaczów trafią kolejne rządowe środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 7,4 mln zł zrealizowane zostaną dwa zadania.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to bezpośrednie wsparcie dla naszej lokalnej infrastruktury. Dzięki rządowemu dofinansowaniu nasz region ma szanse na szybki rozwój. Drogi stają się nowoczesne i bezpieczne.

– Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygniecie kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki dla naszego województwa to 181 mln zł. Da to możliwość zrealizowania 106 zadań,  które są związane z remontem, budową oraz przebudową dróg – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

Na terenie powiatu lubaczowskiego dzięki dofinansowaniu zostaną zrealizowane dwie inwestycje:

JednostkaNazwa zadaniaKwota dofinansowania% dofin.
Powiat LubaczowskiPrzebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 1688R Lubaczów – Basznia w km 2+022,00 – 4+344,256 300 000,00 zł60%
Gmina LubaczówPrzebudowa drogi gminnej nr 105109R Piastowo – przez wieś km 0+000 – km 0+3851 120 875,00 zł75%

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to kompleksowe wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg. Dzięki rządowym dofinansowaniom lokalna infrastruktura drogowa powstaje szybciej. To realnie przyczynia się do poprawy poziomu życia naszych mieszkańców.

elubaczow.com, PUW


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

7 komentarze

  1. Jest jeszcze projekt Gminy Lubaczów „Budowa drogi dojazdowej i dróg osiedlowych wraz z infrastrukturą (kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne, kanał technologiczny) w Dąbkowie”. Dofinansowanie: 2.992.719 zł. 60%. To zadanie na 08.2022 – 10.2023, więc trudno określić, czy gmina te pieniądze już dostała, czy dostanie. Ale wpisane jest do listy RFRD na 2023.

  2. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale zostanie wybudowane 2,7km drogi i to powód do dumy? Czy któryś z powiatów w województwie podkarpackim został gorzej potraktowany, niż powiat lubaczowski? Pytam o ten dokładnie program.

    Już nie mogę doczekać się przecinania wstęg. Zwłaszcza na tym odcinku niecałych 400m 😀

  3. Mi głowę rozwaliło podejście gminy odnośnie oblodzeń na drodze. Autobus, który wozi dzieci do szkoły dosłownie leci bokiem bo gmina nie ma pieniędzy na choćby opruszenie drogi piaskiem ja się pytam gdzie jest Pani Sołtys, której przeszkadza byle krzak a lód na drodze już nie dopiero jak dojdzie do tragedii to się wezmą za robotę.

  4. „Drogi stają się nowoczesne i bezpieczne”” 😀 😀 😀 Przez 3 miesiące masz rów na 1,5 metra głębokości (bo zrywają całą kanalizację), a woda na skrzyżowaniach jak stała (30.lat temu!) Tak stoi. Partacze. Robota dla samej roboty wg.zasady zrób żeby było tylko na czas oddania będziesz miał co poprawiać. Każdy coś zarobi. Wszyscy zadowoleni. Kłaść asfalt w błocie! Brak słów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here