Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej w gminie Lubaczów w minioną niedzielę (05.02) obchodziły wyjątkowy jubileusz. Ich organizacja działa już 30 lat.

Na zaproszenie Koła do domu kultury w Krowicy Samej licznie przybyli goście m.in. Pani Anna Schmidt – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP, Pani Teresa Pamuła – Poseł na Sejm RP, Pan Zenon Swatek- Starosta Lubaczowski, Pani Anna Kordys – kierownik ARiMR Lubaczów, lokalni samorządowcy – Pan Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, Pan Roman Cozac – Przewodniczący Rady Gminy Lubaczów, Pan Marek Bojarski radny Rady Gminy oraz Pan Janusz Furgała sołtys wsi, a także  delegacja Stowarzyszenia KGW Gminy Lubaczów i przedstawiciele zespołu śpiewaczego „Niespodzianka”.

Koło Gospodyń Wiejskich powstało na przełomie 1991 i 1992 r. dzięki zaangażowaniu ówczesnego sołtysa wsi- Pana Jana Potyma oraz jego pierwszej przewodniczącej Pani Danuty Głuszyk. Przez trzy dekady swojego istnienia stało się niezastąpioną częścią lokalnej społeczności, a jego członkinie „rodziną”, która się wspiera i prężnie działa, o czym świadczą liczne nagrody w konkursach i udział w wielu wydarzeniach, organizowanych m.in. przez Gminę Lubaczów. Wójt Gminy, dziękując Paniom za wszystkie lata wspólnej pracy, podkreślił jak ważne jest ich funkcjonowanie dla integracji międzypokoleniowej i przekazywania „dalej” naszych tradycji i kultury, a talenty, które drzemią w tych niepozornych kobietach, przekuwane są w coraz to nowe aktywności, z których cały samorząd jest bardzo dumny. Wiesław Kapel podziękował również Pani Minister i Pani Poseł za obecność i życzliwe wsparcie dla takich lokalnych inicjatyw, dzięki którym rozwija się nasz region.

Wyrazem takiej aktywności był piękny występ artystyczno-wokalny dla wszystkich uczestników tej uroczystości. Jego uzupełnieniem była krótka prezentacja o historii Koła. Obecna jego przewodnicząca- Małgorzata Głuszek serdecznie podziękowała swoim koleżankom, przybyłym gościom, władzom samorządowym za lata dobrej współpracy.

Życzymy wszystkim Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej, by ten Jubileusz był jednym z wielu kolejnych, a każdy następny dawał Paniom siłę do działania, radość i satysfakcje z wspólnej pracy – czytamy na stronie gminy Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. Artur Brzyski.

elubaczow.com, gminalubaczow.pl

3 komentarze

  1. Na kogo teraz oddać głos w nadchodzących wyborach skoro obecnością zaszczycili dwaj parlamentarzyści? Na tego z większymi zasługami? A może za tym z krótszym stażem a wyolbrzymionymi obietnicami?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here