Po raz drugi Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej otrzymał Krajowy Certyfikat Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie. Wręczenie tego prestiżowego wyróżnienie odbyło się 18 stycznia w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyznał Krajowy Certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie i Szkoła Promująca Zdrowie 14 przedszkolom i 33 szkołom. W ich gronie znalazła się Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej. W związku z  tym, w czasie uroczystej gali w Warszawie certyfikat z rąk wiceminister Marzeny Machałek odebrały Wicedyrektor Zespołu Edyta Hass oraz koordynatorka ds. promocji zdrowia Teresa Korzeń.

Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że placówka pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz jest wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

– Przyznanie Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie naszej placówce stanowi uznanie dla długofalowych oraz dobrowolnych działań  w zakresie promocji zdrowia. Na sukces naszej szkoły złożyła się wspólna praca Dyrekcji szkoły, koordynatorek ds. promocji zdrowia – Jadwigi Wacnik, Teresy Korzeń i całej społeczności szkolnej. Wyróżnienie to przyczyniło się zarówno do zwiększenia prestiżu  placówki, jak również stało się źródłem satysfakcji oraz motywacją do dalszej pracy. Certyfikat ten jednocześnie zobowiązuje do utrzymywania wysokich standardów, które wyznaczają główne kierunki pracy szkoły – mówi Edyta Hass, z-ca dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej.

Galeria zdjęć.

PZ, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here