Udane ferie zimowe w Gminie Lubaczów

0

O tym, że nuda nikomu nie służy doskonale wiedzą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej. Przygotowali oni więc bardzo bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych. Od 16 do 29 stycznia spędzili wspólnie z nimi aktywnie i ciekawie czas.

Wśród wielu atrakcji znalazły się warsztaty, spotkania, biwaki i wspólna karnawałowa zabawa. W Domach Kultury w Lisich Jamach i Baszni Dolnej 19 stycznia wystąpiło studio teatralne „KRAK-ART.” z Krakowa. Przedstawienie pt. „Zimowa Opowieść” zachwyciło zarówno najmłodszych widzów jak i ich opiekunów. Z okazji przypadających w czasie ferii zimowych Dni Babci i Dziadka w Domach Kultury w Załużu, Lisich Jamach oraz świetlicy wiejskiej w Opace przygotowano wzruszające akademie okolicznościowe. Natomiast 23 stycznia w Opace i Lisich Jamach gościł Szymon z Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach. W ramach  „Spotkania z gwiazdami” wszystkim uczestnikom pokazał, specjalny teleskop, słońce oraz układ słoneczny na prezentacji multimedialnej. Kolejnego dnia na „Baśniowym Balu Karnawałowym” w DK w Młodowie pani animatorka Kropka, zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy.

Z 25 na 26 stycznia spora grupa dzieci i młodzieży uczestniczyła w „Gwiezdnym Biwaku” z noclegiem.

– Po zakwaterowaniu w Stacji Obserwatorium uczestnicy udali się pieszo do oddalonego nieopodal Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach. Opiekuni tego miejsca – Pani Anna i Pan Szymon zaprosili uczestników do „Parku Doświadczeń”. Największe wrażenie zrobiły jednak żyroskop oraz wysoka wieża obserwatoryjna, gdzie na tarasie widokowym każdy mógł sobie zrobić zdjęcie. W sąsiadującej z wieżą dawnej hydroforni odbyły się kosmiczne zajęcia edukacyjne. Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku, by samodzielnie upiec kiełbaskę oraz uczestniczyć we wspólnej zabawie. Nazajutrz po śniadaniu biwakowicze udali się do Stacji Basznia, gdzie zwiedzili Galerię Kolejnictwa, obejrzeli film edukacyjny oraz makietę kolejki – relacjonują organizatorzy.

Ponadto 45-osobowa grupa dzieci udała się na wycieczkę do Teatru „Maska”. Uczestnicy obejrzeli musical „Księżycowe Opowieści” oraz wzięli udział w zabawie w FlyParku.

– Oprócz wspomnianych atrakcji wszystkie świetlice wiejskie, domy kultury i biblioteki miały odrębne programy oparte o warsztaty plastyczne i muzyczne, wspólne czytanie bajek i spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzięki zaangażowaniu Kół Gospodyń Wiejskich dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, podczas których stawiły pierwsze samodzielne kroki przy smażeniu pączków, faworków, gofrów i przygotowaniu innych smakołyków – dodają organizatorzy.

Dodatkowo z okazji trwania okresu Świąt Bożego Narodzenia, zespół „Gwiazdki” ze Szkoły Podstawowej z Krowicy Samej udał się z koncertem kolęd do Opaki, Baszni Dolnej i Szczutkowa. Swoją aktywność wykazały także Świetlice Podwórkowe w Baszni Dolnej, Lisich Jamach i Załużu, które zorganizowały „dni otwarte”. Zachęcały do uczestnictwa w zajęciach uczących kreatywnego i samodzielnego myślenia, połączonych z warsztatami teatralnymi i plastycznymi.

Galeria zdjęć.

PZ, elubaczow.com, gminalubaczow.pl

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here