Google Ads – czy warto?

0

Szukasz dobrego sposobu na promocję w sieci? Musisz wybrać kanał marketingowy, który pozwoli Ci dotrzeć do odbiorców, których zainteresuje Twoja oferta. Z pewnością taką platformą jest wyszukiwarka – to właśnie w wynikach wyszukiwania większość internautów poszukuje informacji o produktach, usługach czy firmach. A jeśli oczekujesz przy tym szybkich efektów, to już teraz pomyśl o inwestycji w Google Ads. Dlaczego warto? Jakie korzyści zapewnia płatna reklama? Jakie zalety ma kampania internetowa? Przeczytaj i sprawdź!

Co to jest Google Ads?

Strona WWW to doskonałe miejsce, aby zaprezentować ofertę i prowadzoną działalność w sieci. Pozwala rozwinąć biznes oraz zwiększyć widoczność produktów lub usług. Jednak prawdziwy sukces zapewni dopiero skuteczna promocja witryny.

W tym celu możesz wykorzystać wiele narzędzi! Jednak niezrównany kanał pod względem zasięgu czy różnorodności formatów i funkcjonalności stanowi system Google Ads.

Ta forma marketingu (którą możesz znać jeszcze pod poprzednią nazwą Google AdWords) jest tak naprawdę narzędziem, dzięki któremu można tworzyć, planować i udostępniać kampanie w ekosystemie najpopularniejszej wyszukiwarki. Opublikowane za pośrednictwem sieci płatne reklamy będą wyświetlać się użytkownikom w różnych miejscach online.    

W końcu nie bez powodu mówi się, że Google Ads obejmuje swoim zasięgiem dużą część Internetu. Co to oznacza? Otóż przy tworzeniu kampanii, musisz określić nie tylko jej rodzaj, cel, budżet czy harmonogram, ale również lokalizację. To Ty więc decydujesz, gdzie pojawią się treści sponsorowane (np. w wynikach wyszukiwania, sekcji Zakupów Google czy na YouTube).  

A choć marketing w wyszukiwarce wiąże się z kosztami, to zapewnia wiele korzyści. Jakich? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu. Możesz zamówić też darmową wycenę – wypełnij formularz na https://wenet.pl/oferta/google-ads i poznaj potencjał płatnych treści. 

Kiedy warto korzystać z kampanii Google Ads?

Zastanawiasz się, czy kampanie reklamowe sprawdzą się też w Twoim biznesie? To wątpliwość, która często pojawia się w przypadku płatnej reklamy.

Musisz więc wiedzieć, że Google Ads zapewnia korzyści firmom właściwie z każdej branży. Warto jednak zadbać najpierw o pewne fundamenty – interesującą ofertę, zoptymalizowaną pod użytkownika stronę WWW, świetną obsługę klienta i atrakcyjną promocję. Co więcej, najlepsze efekty z marketingu w wyszukiwarce czerpią przedsiębiorcy, którzy:

  • – planują istotny pod względem sprzedażowym okres dla firmy,
  • – poprzez treści sponsorowane chcą wesprzeć działania z zakresu pozycjonowania,
  • – nie promowali wcześniej swojej witryny czy oferty w wynikach wyszukiwania,
  • – liczą na uzyskanie szybkich rezultatów np. w postaci wzrostu ruchu na stronie WWW.  

Google Ads jest więc rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zwiększyć sprzedaż. Świetnie sprawdzi się w ramach reklamy nowych e-sklepów, stron firmowych typu wizytówka czy landing page’y (realizujących jedno zadanie). Tego typu kampanie to opcja dla branży sezonowej, choć można je wykorzystać również do testów, realizacji konkretnych celów czy komunikacji o wyprzedażach.

Co daje reklama w wyszukiwarce? Google Ads – zalety i korzyści

Teraz już z pewnością nie masz wątpliwości, dlaczego zarówno duże firmy, jak i mali czy średni przedsiębiorcy decydują się na inwestycję w płatne kampanie. Jednak, co właściwie daje Google Ads? Przedstawiamy najważniejsze korzyści i zalety najpopularniejszego systemu reklamowego.   

1. Wiele form reklamy w różnych miejscach

Po krótce już o tym wspominaliśmy, ale warto podkreślić, że Google Ads jest systemem niezwykle elastycznym. W ramach tworzenia kampanii pozwala reklamodawcom wskazać format reklamy, który będzie wyświetlał się w różnych miejscach sieci.

Do płatnej promocji można wykorzystać więc linki sponsorowane, animacje, banery, materiały video, kreacje tekstowe czy graficzne. Poza tym dostępne są też reklamy promujące aplikacje / produktowe (również z funkcją prezentacji) / lokalne / elastyczne / remarketingowe. 

2. Niemal nieograniczony zasięg kampanii

Strona internetowa to za mało, aby odnieść sukces w sieci! Warto ją wesprzeć promocją w wyszukiwarce – w końcu to tutaj internauci poszukują nie tylko porad i rekomendacji, ale też konkretnych produktów czy usług.

System Google Ads zapewnia widoczność nie tylko w wynikach wyszukiwania, ale również w sieci partnerskiej wyszukiwarki. Dzięki temu reklamy wyświetlają się np. na lokalnych stronach internetowych, blogach, portalach tematycznych czy w serwisie YouTube. Ogromny zasięg kampanii to duża szansa na pozyskanie nowych odbiorców.   

3. Kierowanie przekazu do osób zainteresowanych ofertą

Musisz wiedzieć, że żadna tradycyjna forma promocji nie zapewnia takiej precyzji przekazu reklamowego jak Google Ads. Co to oznacza?

Przede wszystkim możesz mieć pewność, że za pośrednictwem systemu przygotowane przez Ciebie reklamy dotrą do określonej grupy odbiorców – w większości będą to osoby, które mogą chcieć już teraz lub w przyszłości skorzystać z Twojej oferty. Wszystko dlatego, że odpowiadasz na zapytania internautów.

4. Pełna kontrola nad budżetem

Elastyczność Google Ads przejawia się nie tylko poprzez dużą różnorodność formatów reklamowych. Jak się okazuje, w systemie wyszukiwarki możesz swobodnie zarządzać finansami i dopasować budżet np. do konkurencyjności branży (nie ma w tym przypadku stawki minimalnej).

Choć przy planowaniu treści sponsorowanych możesz zdecydować się na różne formy płatności, to największym zainteresowaniem cieszy się model PPC (Pay Per Click). Wybierz go, a będziesz płacić tylko, jeśli użytkownik klinie w opublikowaną przez Ciebie reklamę. Zachowasz przy tym pełną kontrolę nad kosztami.

5. Natychmiastowe efekty promocji

Czy wiesz, czym się różni kampania Google Ads od pozycjonowania? Płatny marketing w wyszukiwarkach umożliwia relatywnie szybko osiągnąć oczekiwane rezultaty np. większą liczbę odwiedzin punktów stacjonarnych. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie mogą (lub nie lubią) czekać na efekty.

Z pewnością Ty też docenisz fakt, że reklama staje się widoczna zaraz po publikacji. Taka forma marketingu sprawdzi się więc idealnie w ramach krótkich kampanii lub promowania nowo powstałych sklepów czy stron internetowych.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko! Reklamodawcy doceniają Google Ads również za świetną widoczność treści sponsorowanych w sieci, możliwość śledzenia efektów oraz szybkiego reagowania na pojawiające się problemy i błędy. Ponadto wśród ważnych argumentów na korzyść systemu znajdziemy wysoki zwrot z inwestycji czy szansę lepszego poznania konkurencji. 

Zalety kampanii reklamowej Google Ads – podsumowanie

Wiesz już, jakie zalety ma płatna promocja w wyszukiwarce. Co możesz więc zyskać, inwestując w Google Ads? Z pewnością zbudujesz rozpoznawalność oferty online, szybciej dotrzesz do potencjalnych klientów i zapewnisz dodatkowe wsparcie dla wykorzystywanych już form reklamy. To zaś może przełożyć się na sprawną realizację celów biznesowych.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszystko to nie będzie możliwe do uzyskania, jeżeli nie zadbasz o właściwe ustawienia, ciągły monitoring i sprawną optymalizację kampanii. Na szczęście nie musisz zajmować się tym samodzielnie! Wystarczy, że promocję swojej firmy powierzysz w ręce doradców internetowych WeNet.

Gdy Ty zajmiesz się rozwojem biznesu, specjaliści pokażą Twoją ofertę klientom, którzy właśnie w tej chwili szukają produktów i usług w sieci. Dzięki temu możesz zyskać większą liczbę wizyt na firmowej stronie i zrealizować inne cele reklamowe. W końcu nie bez powodów WeNet zyskał status Google Partner Premium.

Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces tworzenia kampanii przez doradców internetowych? Już teraz zamów darmową konsultację i wycenę. Nie wahaj się dłużej i zyskaj certyfikowane wsparcie oraz obsługę na najwyższym poziomie – zachowując przy tym pełną kontrolę nad budżetem.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here