Pytanie, które od zawsze zadają sobie miłośnicy czterech kółek dotyczy tego, co zrobić by ich samochody były wiecznie piękne i zadbane. Utrzymanie auta w dobrej kondycji nie jest prostą sprawą, szczególnie przy jego codziennym użytkowaniu. Nawet najmniejszy kontakt z ciałem obcym może spowodować niechciane zarysowania czy zabrudzenia. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na zabezpieczenie samochodu przed tego rodzaju wypadkami.

Autodetailing

Auto detailing to proces złożony z oczyszczania, konserwacji i renowacji całego samochodu lub jego części. Zazwyczaj jest wykonywany przez specjalistów, ponieważ jego prawidłowe przeprowadzenie wymaga zaawansowanej wiedzy. Efektem zabiegu jest lśniąca karoseria oraz czyste i doskonale prezentujące się wnętrze. Ze względu na miejsce wykonywanych prac car detailing dzielimy na wewnętrzny oraz zewnętrzny. Prace przeprowadzane w środku skoncentrowane są na czyszczeniu, odnowie i zabezpieczeniu tapicerki i plastikowych elementów. Zazwyczaj prace obejmują odkurzanie, pranie, czyszczenie uszczelek, kokpitu, listew i szyb. Podczas detailingu zewnętrznego specjaliści koncentrują się przede wszystkim na lakierze. Oprócz mycia i polerowania detailing samochodowy to również usuwanie rys i wgnieceń, przywrócenie głębi koloru i nałożenie powłoki ceramicznej. Celem wszystkich tych prac jest nadanie karoserii blasku, świeżości i ochrona jej przed wpływem czynników zewnętrznych.

Źródło: Promomoto.pl

Folia ochronna PPF

Folia ochronna na samochód zdobywa popularność w olbrzymim tempie. Folia ochronna PPF tworzy na powierzchni samochodu cienką, niemal niewidoczną warstwę zabezpieczającą, która stanowi ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia drogowe, które mogą przyczyniać się do korozji blach czy też uszkodzeń mechanicznych. Nowoczesne folie ochronne posiadają powłokę samoregenerującą i pod wpływem ciepła wracają co swojego pierwotnego wyglądu usuwając rysy lub zanieczyszczenia. Na pokrycie samochodu folią ochronną PPF chętnie decydują się osoby, które zainwestowały pieniądze w nowe samochody prosto z salonów i chcą o nie zadbać w taki sposób, aby nawet po kilku latach użytkowania nie straciły wiele na wartości. Ochrona samochodu folią ochronną to też doskonałe rozwiązanie do auta w leasingu operacyjnym, jak i każdego samochodu zarejestrowanego jako zabytkowy, w celu ochrony wyjątkowych walorów jego oryginalnej karoserii.

Woskowanie

Woskowanie wchodzi w skład detailingu, ale może być przeprowadzone jako osobny zabieg. Wosk jest najprostszym sposobem na zwiększenie odporności na zabrudzenia lub korozję. Można samodzielnie pokryć nim powierzchnie auta korzystając z pistoletu ciśnieniowego na myjni bezdotykowej. Jednak własnoręczne nakładanie preparatu okaże się bardziej trwałym rozwiązaniem. Trwałość wosku syntetycznego może sięgać nawet 6 miesięcy. Ma on właściwości hydrofobowe i zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Wosk naturalny ułatwia spływanie z nadwozia wody i zanieczyszczeń, jednak nie jest tak trwały. 

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here