Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego katolika. To wyjątkowy i ekscytujący dzień dla dzieci, które pierwszy raz przyjmują Eucharystię. Aby uczcić tę ważną okazję, warto podarować dzieciom wyjątkową pamiątkę. Pamiątki mogą być różne, od klasycznych po bardziej nowoczesne, ale wszystkie mają jedno zadanie – przypominać o tym szczególnym dniu, sprawić, że dziecko poczuje się wyjątkowo i chętnie będzie wracać myślami do dnia Komunii Świętej.

Wyjątkowe pamiątki komunijne dla chłopca i dziewczynki

Istnieje wiele różnych rodzajów pamiątek komunijnych, które można kupić dla dziecka, przyjmującego pierwszą Eucharystię. Ważne, aby były wybrane z sercem i wpisywały się w klimat uroczystości. Rodzice, dziadkowe czy rodzice chrzestni mogą podarować dziecku pamiątki komunijne z personalizowanymi życzeniami. Może to być np.:

  • – Różaniec – to jedna z najpopularniejszych i tradycyjnych pamiątek komunijnych. Stanowi piękny i trwały symbol wiary, może być używany przez dziecko przez całe życie.
  • – Srebrne obrazki – to tradycyjne pamiątki na komunię, które pozwalają wracać do wspomnień i ozdobią pokój dziecka. Są trwałe, można powiesić je na ścianie lub postawić na regale. Na odwrocie obrazka można umieścić życzenia lub dedykacje.
  • – Albumy na zdjęcia – na uroczystości komunijnej robione są zdjęcia, a piękny album będzie idealny do przechowywać fotografii z tego ważnego dnia. Można w nim zamieścić zdjęcia z przygotowań, uroczystości i przyjęcia po komunii. Dzieci, nawet po latach na pewno chętnie sięgną do albumu i przypomną sobie dzień, kiedy pierwszy raz przyjęły komunię.
  • – Monety i medale komunijne – to piękne pamiątki, które mogą być przechowywane przez całe życie. Pamiątki te często mają wyryty obraz Matki Bożej lub innego świętego, a także datę komunii oraz imię dziecka.
  • – Ramki na zdjęcia – elegancka ramka to świetna pamiątka komunii świętej. Może być wykonana z drewna, pokrytego lakierem, dzięki temu będą trwałe. Ramki ze zdjęciami mogą towarzyszyć dzieciom na różnych etapach życia. To również doskonała pamiątka dla rodziców i najbliższych osób.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej – co wybrać?

Oprócz tradycyjnych pamiątek komunijnych istnieją również bardziej nowoczesne pamiątki, odpowiednie dla dzieci, przyjmujących pierwszą Eucharystię. Można wybrać m.in.:

  • – Zegarki – to wyjątkowy prezent komunijny, który dziecko będzie mogło nosić przez całe życie. Zegarki są nie tylko przydatne i funkcjonale, pomagają odmierzać czas, ale również stanowią wyjątkową ozdobę.
  • – Biżuteria – łańcuszki, kolczyki czy bransoletki to piękna pamiątka 1 komunii świętej, którą dziecko będzie mogło nosić przez wiele lat. Można wybrać złotą lub srebrną biżuterię z motywem religijnym, takim jak krzyżyk czy medalik, lub zdecydować się na model bardziej uniwersalny.
  • – Książki – to prezent dobry na każdą okazję. Na Komunię Świętą można wybrać książkę związaną z religią lub z historią Kościoła np. historie świętych czy podręcznik do nauki modlitwy.
  • – Niewielkie figurki lub zawieszki – to piękne pamiątki Pierwszej Komunii. Dzieciom na pewno spodobają się wyjątkowe aniołki, wykonane z gliny, drewna czy słomy. Dobrym pomysłem będzie spersonalizowanie figurki i umieszczanie na niej imienia dziecka komunijnego oraz daty uroczystości.

Warto pamiętać, aby wszystkie pamiątki komunijne były ładnie i schludnie zapakowane. Przyda się kartonowe pudełko lub drewniana skrzyneczka, ozdobiona wstążką, ślicznie zdobiona. Każda pamiątka komunijna, ładnie zapakowana nabierze oryginalności i podniesie rangę ważnej uroczystości.

Prezenty komunijne powinny być dopasowane do charakteru i upodobań konkretnego dziecka. Mogą być klasyczne, tradycyjne, ale również nowoczesne. Ważne jest, były przemyślane, trwałe i piękne. Pamiątki komunijne są nie tylko symbolem ważnego dla katolików wydarzenia, ale również trwałym wspomnieniem dla dziecka i rodziny.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here