Jak co roku, pod koniec stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miasto Cieszanów również gra z WOŚP i przygotowało wiele muzycznych atrakcji, w tym jedną z Ukrainy.

W Cieszanowie od wielu lat podczas finału WOŚP można zobaczyć krążących po ulicach wolontariuszy z charakterystycznymi dla Orkiestry Jurka Owsiaka puszkami. Jednak dopiero od niedawna miasto organizuje również koncertowy finał. W tym roku organizatorzy postawili na różnorodność, dlatego na cieszanowskiej scenie pojawią się zarówno Niezapominajki, czyli miejscowe śpiewaczki, które znane są z rozpowszechnionego na całą Polskę coveru utworu „Satisfaction” Rolling Stones, jak i
pojawią się bałkańsko popowe rytmy od Adama Asana Asanova, który jest wokalistą zespołu Piersi. Główna gwiazdą wieczora będzie ukraiński zespół Haydamaky – kultowa kapela folkowo rockowa, która gra mieszankę ska, reggae, rocka oraz tradycyjnej muzyki ukraińskiej. Zespół ma w sobie również polski akcent, ponieważ wraz z pisarzem, laureatem nagrody NIKE Andrzejem Stasiukiem, nagrał album muzyczny „Mickiewicz – Stasiuk – Haydamaky”.

Oprócz licytacji i muzyki, nie zabraknie również światełka do nieba w wyjątkowej, bezpiecznej formie. Cieszanów zaprasza na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który rozpocznie się o godz. 16:00 w hali sportowej ZSP przy ul. Mickiewicza.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. Wikipedia: Hajdamacy (ukr. гайдaмаки), lp. hajdamaka (z tur. hajdmak – „rabować, grabić, ścigać, pędzić“[1]) – uczestnicy zbrojnych napadów rozbójniczych na terytorium Ukrainy Prawobrzeżnej w składzie Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku. Wywodzili się ze zbiegłych ukraińskich chłopów, zubożałych mieszczan i Kozaków zaporoskich, łączyła ich wspólna profesja – na co dzień działali w luźnych grupach trudniących się rozbojem i napadami. Przyjmuje się, że ofiarą ich padło w czasie koliszczyzny (1768) ponad 100 tys. osób.

    Brawo super nazwa jeszcze lepsza niz enej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here