Marketing internetowy to potężne narzędzie, które pozwala zwiększyć sprzedaż w naszej firmie. Każda marka, która posiada swój firmowy profil na Facebooku lub Instagramie musi dbać o regularne publikowanie treści, które mają na celu zwiększyć aktywność obserwujących. Najczęściej osoby prowadzące firmowe social media dodają posty z samą grafiką lub krótszym, bądź dłuższym tekstem. Niezależnie jaką formę zastosujemy, publikowana treść powinna wywoływać dyskusję i skłaniać obserwujących do udostępniania naszych postów swoim znajomym. Regularność i wysoka jakość publikacji stanowią podstawę BHP w marketingu internetowym. Nie są to jednak jedyne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas publikowania postów firmowych na social media. Jak wygląda BHP w marketingu? Jakich błędów unikać podczas rozwijania firmowych social media? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Jak często publikować treści na Facebooku?

Regularność publikowania treści jest jedną z najważniejszych rzeczy podczas prowadzenia firmowego profilu na Facebooku. Trudno jednak jednoznacznie odpowiedzieć, jak często należy publikować posty, aby uzyskać najlepszy efekt. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest prowadzenie testów i porównywanie wyników.
Częstotliwość publikowania nowych treści zależy przede wszystkim od charakteru firmy oraz oczekiwań użytkowników. Warto więc zacząć od publikowania większej ilości postów i stopniowego ograniczania częstotliwości w celu porównania wyników. Może okazać się, że zbyt częste publikowanie postów wcale nie przyczyni się do zwiększenia zasięgów i znacznie lepsze rezultaty uzyskamy, zmniejszając częstotliwość publikacji. Zbyt częste wrzucanie postów na Facebooka może prowadzić również do tego, że publikowane treści będą mniej jakościowe, ponieważ nasze pomysły będą mniej przemyślane. Nie należy zatem nastawiać się na publikowanie postów każdego dnia.

Jakie treści publikować, a czego lepiej unikać?

Samo publikowanie postów na Facebooku lub Instagramie nie wystarczy do skutecznego rozwijania naszych mediów społecznościowych. Po opublikowaniu posta należy uważnie śledzić jego losy i sprawdzać jak dany post oddziałuje na obserwujących. Bardzo często zdarza się, że dany post wydaje nam się ciekawy i jakościowy, jednak nie wzbudza on żadnej reakcji wśród osób, które śledzą nasz profil. To zupełnie normalne i nie należy się w tym momencie poddawać. Zamiast tego należy postawić na publikowanie zróżnicowanych treści i obserwować reakcję pod kolejnymi postami. Jeśli widzimy, że któryś post wzbudził duże zainteresowanie, warto zadbać o to, aby takich treści na naszym profilu pojawiło się więcej. W rozwijaniu profilu firmowego na Facebooku bardzo ważna jest konsekwencja, testowanie naszych pomysłów oraz wytrwałość. Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy uważać podczas rozwijania social media, jest nadmierne przywiązywanie się do niektórych pomysłów. Jeśli widzimy, że dany pomysł się nie sprawdza, powinniśmy go bez żalu porzucić i przetestować inne możliwości. Tak elastyczne podejście zdecydowanie zwiększy nasze szanse na sukces podczas prowadzenia firmowego profilu na Facebooku lub Instagramie.

Artykuł napisany we współpracy z producentem programu BHP.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here