Rękawice chroniące dłonie przed urazami czy działaniem niekorzystnych czynników to podstawowe wyposażenie na wielu stanowiskach pracy. W ofercie znajdują się zarówno rękawice jednorazowe, jak i rękawice wielokrotnego użytku, o różnej grubości i zróżnicowanych parametrach. Jakie funkcje spełniają i jak należy wybrać najbardziej odpowiednie?

Rękawice ochronne- jakie spełniają funkcje?

Rękawice ochronne to specjalne rodzaje rękawic, które mają na celu ochronę rąk przed różnymi rodzajami zagrożeń. Rękawice te mogą być używane w różnych branżach, takich jak przemysł, medycyna, budownictwo i inne. Podstawową funkcją rękawic ochronnych jest ochrona przed mechanicznymi uszkodzeniami: Rękawice ochronne służą do ochrony rąk przed urazami mechanicznymi, takimi jak skaleczenia, otarcia, zadrapania czy złamania. Ponadto, rękawice ochronne służą do ochrony rąk przed kontaktem z chemikaliami, takimi jak rozpuszczalniki, kwasy, środki czystości, farby itp, a także do ochrony rąk przed promieniowaniem, takim jak promieniowanie X czy UV.

Rękawice ochronne mogą być używane do ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym, wysoką temperaturą, taką jak ogień, gorące przedmioty czy rozgrzane powierzchnie, a także przed substancjami biologicznymi takimi jak bakterie czy wirusy.

Rękawice ochronne mogą być specjalnie projektowane, aby zapewnić odpowiedni komfort i swobodę ruchów dla użytkownika. Dostępne są w różnych modelach, rozmiarach i materiałach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb i zagrożeń. Bez względu na to, czy mają to być grube rękawice spawalnicze czy delikatne rękawiczki robocze, ich rodzaj należy dobierać zgodnie z rodzajem wykonywanej pracy.

Rękawice robocze- jakie parametry powinny posiadać?

Rękawice ochronne muszą spełniać określone normy, które opisane są symbolami. Obejmują one odporność mechaniczną przed uszkodzeniami czy działaniem substancji chemicznych, a także przed szkodliwym promieniowaniem, działaniem prądu elektrycznego czy wysokiej temperatury. Rodzaj rękawic powinien być dobrany odpowiednio do konkretnego miejsca i rodzaju wykonywanej pracy. Za dobór ten odpowiada pracodawca. Jednym z najtrwalszych rodzajów rękawic są rękawice skórzane, odporne na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Dodatkowe wzmocnienie posiadają także rękawice powlekane gumą. Do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych doskonale sprawdzają się rękawice robocze ocieplane, natomiast za najdelikatniejsze dla skóry uznawane są rękawice bawełniane.

Wytrzymałe rękawice robocze kupisz tutaj: https://www.glovex.com.pl/rekawice-robocze-ochronne.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here