Karpacz to jedna z najpopularniejszych miejscowości w Karkonoszach. Każdego roku zjeżdżają tam turyści z całej Polski. Bogactwo naturalne i mnogość atrakcji zachęcają do przyjazdu osoby w każdym wieku. Co warto robić podczas pobytu w Karpaczu?

Wycieczka na Śnieżkę

Zdecydowanie najważniejszym punktem, dla którego Karpacz odwiedzają miłośnicy górskich wędrówek, jest Śnieżka. To szczyt o wysokości 1602 m n.p.m. Na samą górę prowadzą różnorodne szlaki, które można dopasować do swojego poziomu zaawansowania. Na szczycie znajduje się Obserwatorium Meteorologiczne o bardzo ciekawej architekturze. Najwyższy punkt całych Sudetów to obowiązkowy element wycieczki.

Świątynia Wang

W Karpaczu znajduje się słynna Świątynia Vang. Powstała w XII wieku w Norwegii, a później trafiła właśnie do górskiej miejscowości w południowej Polsce. Ozdabia Karpacz od XIX wieku. To nieduży, strzelisty kościół w całości powstały z drewna. Właśnie obok niego rozpoczynają się niektóre szlaki prowadzące na szczyt Śnieżki.

Wielki Staw i Mały Staw

W Zakopanem można udać się nad Morskie Oko, a odpowiednikami tego miejsca w Sudetach są Wielki i Mały Staw. To dwa jeziora polodowcowe, które wokół otoczone są górskimi szczytami. Wielki Staw to największy akwen całych Karkonoszy. Ma ponad 8 hektarów powierzchni. Oba jeziora to niezwykle malownicze miejsca, które zachwycają o każdej porze roku.

Karpacz – co jeszcze ma do zaoferowania?

Najpopularniejszym schroniskiem w Karpaczu jest Samotnia. Znajduje się obok Małego Stawu i warto udać się tam na nocleg czy posiłek. Wielu przyjezdnych trafia do Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie można zapoznać się m.in. z historią rozwoju sportów zimowych uprawianych w Karpaczu.

Kopa o wysokości 1375 m n.p.m. to zaraz po Śnieżce najpopularniejszy szczyt regionu. Na górę da się wjechać kolejką, co sprawia, że jest ona dostępna dla wszystkich, a nie tylko dla miłośników wędrowania. Nieopodal znajduje się Dziki Wodospad na rzece Łomnicy.

Dla podróżujących z dziećmi (ale nie tylko) poleca się Muzeum Zabawek. Co ciekawe, powstało ono w miejscu dawnej stacji kolejowej. Ekspozycja jest bardzo bogata i ciekawa. Poza tym zdecydowanie warto odwiedzić Krucze Skały, skałę Słonecznik, kaplicę św. Anny czy popularny tor saneczkowy Kolorowa.

W Karpaczu na przyjezdnych czeka jeszcze park rozrywki Western City. Można tam spotkać kowbojów na koniach, a także odwiedzić centrum płukania złota. Da się tam również smacznie zjeść, a dzieci z radością skorzystają z placu zabaw czy możliwości jazdy na koniu. 

Po wycieczki z Karpacza zapraszamy na btkarpacz.com.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here