Sprzedaż w dzisiejszych czasach odbywa się w coraz częściej on-line. Coraz popularniejsze są sklepy internetowe, portale aukcyjne czy też porównywarki cen i marketplace. Wiele firm wydaje również swoje katalogi, i to nie tylko w formie cyfrowej. Wciąż dużym uznaniem cenią się katalogi papierowe oraz ulotki. Wielu sprzedawców reklamuje swoją ofertę poprzez media społecznościowe i inne formy marketingu cyfrowego. Wszystkie te metody łączy sposób prezentacji przedmiotów. Muszą one zawierać treść w postaci tytułu oraz opisu a także fotografię produktu.

Jakie cechy powinna mieć profesjonalna fotografia produktu?

Fotografia produktu, choć z pozoru wygląda na proste zdjęcie jest często owocem doświadczenia oraz profesjonalnego sprzętu. W tego typu zdjęciach nie chodzi tylko o pokazanie przedmiotu na jednolitym, najczęściej białym tle. Przypadkowa fotografia produktu może mieć liczne błędy, które spowodują efekt odwrotny od zamierzonego. Nasza sprzedaż i postrzeganie przez klientów będą coraz słabsze.

Fotografia produktów wysokiej jakości przyciąga wzrok ale pozostaje wierna rzeczywistości. Dlaczego to takie ważne? Wyobraźmy sobie, że zamówiliśmy czerwony sweter, a po otrzymaniu przesyłki jego kolor jest wpadający w różowy. Dla większości z nas będzie to kompromis nie do przyjęcia. Właśnie tutaj profesjonalna fotografia produktów okazuje się niezbędna.

Co jeszcze wyróżnia tego typu zdjęcia? Są one ostre i wyraźne. Bez trudu dostrzeżemy każdy detal przedmiotu. Sam produkt na fotografii jest pokazany tak, że z łatwością możemy zobaczyć z jakiego materiału został wykonany a także ocenić jego wielkość.

Fotografia produktów to doskonały sposób aby wyróżnić naszą ofertę

Jak wiemy, w skutecznej sprzedaży ważna jest jakość. Chodzi tu zarówno o jakość samego asortymentu, obsługi czy też prezentacji przed zakupem. To samo tyczy się fotografii produktów. Dobrej jakości zdjęcia z pewnością wyróżnią nas na tle konkurencji. Chodzi tu przede wszystkim o to aby nie kopiować ani nie używać zdjęć, do których dostęp mają wszyscy. Jeśli popełnimy ten błąd, nasza oferta nie będzie się niczym wyróżniać na tle innych sprzedawców. Pozostaje jedynie wyniszczająca wojna cenowa. Dlatego właśnie warto zainwestować i wykonać fotografie produktów na swój sposób. Doświadczony fotograf produktowy z pewnością znajdzie sposób na ciekawą prezentację asortymentu. Może to być zarówno nietypowe oświetlenie, inny rodzaj tła czy też ułożenie i sposób kadrowania takiej fotografii produktu.

Artykuł powstał na bazie wpisu z naszego bloga o fotografii produktów: https://www.fotographia.pl/dobre-zdjecia-produktowe-sprzedaja-wiecej/

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here