Fot. Archiwum

Policjanci zatrzymali 37-latka z gminy Stary Dzików, który znacząco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło we wtorek (03.01) około godziny 11:00 w miejscowości Obsza, gdzie kontrolę prędkości prowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 30 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali oni kierowcę osobowego Opla. Za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec gminy Stary Dzików. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Kompletnie nieodpowiedzialny kierowca stracili już swoje prawo jazdy. 

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do nawet 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może orzec w stosunku do nietrzeźwego kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości  do 60 tysięcy złotych – czytamy w komunikacie KPP.

elubaczow.com, KPP Biłgoraj


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

  1. No wiadomo kto to, wiadomo dla policji. Coś więcej? Jaki to zawodnik? Słaby, nie dojechał do mety. Nie powinien wogóle ruszać, sam powinien się zdyskwalifikować. Dobrze, że inni to zrobili. Powinien dostać dożywotnią dyskwalifikację

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here