Koncert kolęd w Gorajcu [ZAPOWIEDŹ]

5

W Chutorze Gorajec wybrzmią kolędy wykonane przez polskich i ukraińskich wykonawców. W sobotę (7 stycznia) o godz. 17:00 rozpocznie się transgraniczny koncert muzyki tradycyjnej.

fot. Materiały organizatora, archiwum.

Połączone siły Stowarzyszenia Folkowisko, Fundacji Humanitarnej Folkowisko i reprezentantów z Ukrainy pozwoliły na organizację wyjątkowego koncertu. Będzie on wyrazem solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami. Transmitowany zostanie do Jaworowa. W tym samym czasie w Jaworowie również odbędzie się koncert kolęd, który z kolei będzie transmitowany do Polski. W Chutorze Gorajec zagrają Galicjanki z Roztocza, a w Jaworowie – Chór Cerkwii św. Jura.

Jak wyjaśniają organizatorzy wydarzenie ma podkreślić i wzmocnić przyjaźń polsko-ukraińską.

 7 dzień stycznia to rozpoczynające się święta w Ukrainie. Dla większości Ukraińców to nie będą szczęśliwe chwile, najprawdopodobniej nie zaznają ciepła, rodzinnych spotkań przy stole i radości z otwierania prezentów. Organizując koncert kolęd, który transmitowany będzie w Ukrainie chcemy pokazać, że pamiętamy o naszych przyjaciołach ze wschodu i jesteśmy z nimi w tych trudnych czasach – mówi Marcin Piotrowski z Fundacji Folkowisko.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here