Grant otrzymał m.in. MKS Pogoń-Sokół Lubaczów.

W czwartek (29.12) w Jarosławiu odbyło się coroczne „Spotkanie Opłatkowe” zorganizowane przez piłkarskie władze w regionie. W jego trakcie składano podziękowania i życzenia oraz przekazano granty finansowe dla klubów z Funduszu Sprawiedliwości.

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele klubów zrzeszonych w jarosławskim OZPN – działacze, piłkarze, trenerzy, a także Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z prezesem Mieczysławem Golbą i wiceprezesem Józefem Ozimkiem na czele oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się m.in. minister Anna Schmidt, poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Sekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Warchoł i lokalni samorządowcy.

Spotkanie otworzył prezes OZPN Jarosław Józef Ozimek wraz z wiceprezesem Marcinem Królem. Prezes OZPN w pierwszych słowach przywitał przybyłych gości: samorządowców, działaczy, piłkarzy, trenerów, sędziów i sponsorów i wyraził uznanie dla wszystkich klubów zrzeszonych w jarosławskiej organizacji. Następnie podsumował też w kilku zdaniach kończący się rok. Poinformował m.in., że do rozgrywek prowadzonych w sezonie 2022/23 przez nowopowstały (w miejsce OZPN Jarosław) podokręg Jarosław przystąpiło 309 drużyn piłkarskich, w tym aż 120 seniorskich, z czego 26 drużyn przystąpiło do rozgrywek Pucharu Polski – pisze Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Spotkanie było okazją do wręczenia podziękowań wójtom i burmistrzom miast i gmin, których kluby występują w rozgrywkach prowadzonych przez OZPN Jarosław. Te trafiły m.in. do zastępcy burmistrza Lubaczowa Janusza Waldemara Zubrzyckiego, wójta gminy Stary Dzików Tomasza Jabłońskiego i zastępcy burmistrza Narola Arkadiusza Mroczka.

Miłym akcentem było także przekazanie grantów w wysokości 5 tys. zł dla blisko 30 klubów występujących w rozgrywkach podokręgu Jarosław. Środki te pochodzą z Funduszu Sprawiedliwość, a przekazał je Sekretarz Stanu Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Warchoł. Spośród klubów z powiatu lubaczowskiego trafiły one do: LKS Start Lisie Jamy, LKS Huragan Basznia Dolna, LKS Zryw Młodów, MKS Pogoń-Sokół Lubaczów, KS Victoria Stary Dzików, LKS Czerwoni Cewków, LKS Gwiazda Wielkie Oczy, LKS Unia Łukawiec i KS Zdrój Horyniec-Zdrój.

Po części oficjalnej odbyło się tradycyjne dzielenie się opłatkiem, śpiewano kolędy, a Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba otrzymał kwiaty z okazji zbliżających się imienin.

Galeria zdjęć, fot. Łukasz Pado, podkarpackizpn.pl

elubaczow.com, podkarpackizpn.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here