Fot. Archiwum KPP.

Przez ostatnie dwa dni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie prowadzili działania „Trzeźwa gmina”. Mundurowi zatrzymali czterech kierujących „z promilami”. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policyjne kontrole w ramach działań „Trzeźwa gmina” trwały w środę (28.12) i czwartek (29.12). Ich cel pozostaje niezmienny – chodzi o eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Tym razem policjanci ruchu drogowego KPP w Lubaczowie prowadzili kontrole w wyznaczonych punktach na terenie dwóch gmin naszego powiatu. Podczas działań ujawnili 3 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy pomimo tego, że wcześniej pili alkohol.

Pierwszy kierujący „wpadł” w środowy poranek. Był nim 44-letni mieszkaniec Oleszyc, który podróżował osobowym mercedesem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za wykroczenie jazdy w stanie po użyciu alkoholu.

Również w środę przed godz. 12, policjanci zatrzymali do kontroli 67-letnia kierującą fiatem. Kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu. Mieszkanka gminy Stary Dzików straciła swoje prawo jazdy i będzie odpowiadała przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Z kolei w czwartek przed godz. 7, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 60-letni mieszkaniec gminy Cieszanów miał w organizmie blisko 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 48-letni mieszkaniec gminy Oleszyce, który jadąc rowerem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here