Druhny i druhowie z 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubaczowskiego zorganizowali zbiórkę na rzecz oddziału pediatrycznego lubaczowskiego szpitala. Dary przekazali tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Druhny i druhowie z jednostek OSP działają nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Niejednokrotnie udowodnili, że niosą rozmaitą pomoc osobom potrzebującym i aktywnie włączają się w akcje charytatywne. Nie inaczej była także w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, kiedy to 11 jednostek (Młodów, Oleszyce, Cewków, Narol, Łukawiec, Horyniec-Zdrój, Ruda Różaniecka, Wielkie Oczy, Ułazów, Nowy Dzików, Stary Dzików) pozytywnie odpowiedziało na inicjatywę druhny Kingi Czarnej i Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubaczowie. Tym razem chodziło o zbiórkę na rzecz oddziału pediatrycznego lubaczowskiego szpitala. Strażakom udało się zebrać w sumie ponad 5 tysięcy złotych, za które zakupili pościeli, prześcieradła, koce, inhalatory i AeroChambery. To wszystko trafiło na najmłodszych podopiecznych lubaczowskiej lecznicy tuż przed świętami.

W naszych szeregach  nie brakuje dobrych, życzliwych druhów, którzy niosą bezinteresowną pomoc, wkładając to całe swoje serce. Ofiarowane wsparcie  jest dla nich źródłem radości i satysfakcji. (…) Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania wszystkim zaangażowanym, bez Was taki sukces nie byłby możliwy. Podziękowania kierujemy również do druha Andrzeja Osucha za pomoc w organizacji akcji i okazane wsparcie. Dzięki pomocy, wiedzy oraz doświadczeniu druha Andrzeja kolejna szlachetna akcja się powiodła – podsumowują druhowie.

elubaczow.com, lubaczow998.pl

16 komentarze

  • Polak2010. Przez 1,5 miesiąca oddział był nieczynny i to jest fakt. Dzieci musiały po pomóc jeździć do Tomaszowa Lubelskiego lub do Jarosławia. I tk rodzice płakali bo kusieli jeździć dalej mimo, ze mamy swoj szpital. Czy wtedy rodzice otrzymywali odpowiednią pomóc dla swoich dzieci. Nie. Bo oddział nie działał i de facto był zamknięty. Dobrze, że znalazła się chętna Pani Ordynator z Ukrainy że chciała to przejąć bo do teraz byłby być może zamknięty.

 1. Jak już wcześniej napisałem cyt. Współczuję panu dyrektorowi i tego ataku na jego osobę.
  Bo osoby którzy go atakują zwykłych ludzi mają daleko gdzieś tylko koryto polityczne się liczy, ale co tu się dziwić byli przy korycie 30lat i się skończyło.

  • Jak dla mnie to widzę, że Ty ,,kwiczysz” bo Cię od tego koryta odciągają. Po raz kolejny robisz z takich jak ja nie wiadomo jak złych ludzi. A to Ty próbujesz sam powielasz i bierzesz udział w tych manipulacjach co nam serwuje PiS. Wiem, że jesteś pewnie lokalnym działaczem ale kiedyś to co teraz robisz jak działasz jako taki pisowski aparatczyk Ci wróci i to w negatywnym sensie. Bo kto do PiS-u przystaje ten potem ginie w niebycie jak Samoobrona i LPR.

  • Polaku2010 współczułeś zwykłym ludziom z Oleszyc, że z powodów politycznych nie będą mieli światełek na święta, a co powiesz na to, że za odbiór odpadów będą w nowym roku płacić tyle ile płacili do tej pory, w przeciwieństwie do np. mieszkańców gminy Lubaczów, którzy będą płacić więcej. Podniecaj się dalej światełkami, jeżeli jeszcze świecą w Lubaczowie i drugim mostem na Sanie, zamiast tym co trochę bardziej potrzebne mieszkańcom naszego powiatu.

 2. Dla tych co teraz przy korycie to koryto polityczne według Ciebie oczywiście się nie liczy tylko zwykli ludzie. Jak im się skończy koryto, to będą tak samo atakować. I Ty też tak będziesz atakował. Od 30 lat wszyscy bez wyjątku robią co tylko mogą żeby wygrywać wybory. Tak bardzo chcą pracować dla zwykłych ludzi 🙂

 3. a pamietasz to…do polityki nie idzie sie dla pieniedzy, albo….bo to im sie nalezy!!…no i co ?? i okazuje się , że pisuary to najwieksze złodziejaszki w Polsce…i niech ktos udowodni , ze jest inaczej…osrajtki, sasiny…kupa złodziei , nic wiecej..a zeruja na najbiedniejszych emerytach!!jak sama nazwa wskazuje…pis…pieniadze i stołki i nic innego…tylko skad tylu naiwniaków w tym powiecie?

 4. Jak rządzi PIS w powiecie i w regionie najlepiej widać po stanie głównych dróg powiatu. Z Lubaczowa nie sposób wyjechać poza powiat normalną drogą, jak powinno być w cywilizowanym kraju. Na Jarosław – dziura na dziurze prowizorycznie połatane, na Sieniawę tragedia ciężko przejechać ; na Horyniec , Korczową tak samo. Droga na Tomaszów dziura na dziurze, na Tarnogród też. Nie ma ani jednej drogi wyjazdowej w przyzwoitym stanie. To zapaść cywilizacyjna. Wjeżdzasz natomiast do innego województwa a nawet powiatu – od razu inny świat. Tam umieją dbać o interes lokalny. Nasi działacze powiatowi Pisu i posłanki albo są tak nieudolni, albo myślą tylko aby się nachapać , udając tylko , że coś robią dla mieszkańców. To smutna prawda.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here