Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież, to projekt realizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej, który jest skierowany do młodzieży w wieku 15-29 lat działającej na terenie województwa podkarpackiego. Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne.

Fundusz Młodzieżowy jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi, które wybrzmiewały podczas konsultacji w ramach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia. Teraz młodzież otrzymała faktyczne narzędzie, które zwiększa i podkreśla rolę młodych ludzi w życiu społecznym i publicznym. Fundacja Misji Obywatelskiej będąc operatorem Funduszu Młodzieżowego w województwie podkarpackim będzie aktywnie wspierać młodzież w realizacji ich własnych inicjatyw. Młodzi ludzie będą mieli możliwość ubiegania się o środki w ramach m.in. rad młodzieżowych, jak również samorządów uczniowskich, studenckich i doktoranckich. Szczegółowe informacje podamy niebawem w regulaminie konkursu i w naszych mediach społecznościowych. Dlatego już dziś warto śledzić nas, aby niczego nie przegapić. Jako Fundacja budujemy i wspieramy społeczeństwo obywatelskie na Podkarpaciu! – komentuje Oskar Jurek, Prezes Zarządu Fundacji

Fundacja Misji Obywatelskiej, aby osiągnąć cel projektu będzie wykorzystywać mechanizm regrantingu, który umożliwi skuteczne dotarcie do podmiotów lokalnych i wspieranie młodzieżowych rad i sejmików, samorządów uczniowskich, studenckich i doktoranckich oraz uczelnianych organizacji studenckich i doktoranckich w formule małych grantów. Fundacja, jako operator Funduszu Młodzieżowego w województwie podkarpackim ogłosi w 2023 r. konkurs na realizację przez młodzież własnych inicjatyw, na które przeznaczone zostaną małe granty.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here