Obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu jest sporym wydatkiem. Kierowcy często szukają więc najtańszych opcji, które pozwolą nieco zaoszczędzić. Ile kosztuje najtańsze OC i jak znaleźć oferty najtańszego OC? Od czego zależy wysokość składki OC?

Ubezpieczenie OC- kogo dotyczy?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego właściciela pojazdu mechanicznego. O ile ubezpieczenie AC jest dobrowolne, o tyle OC jest obowiązkowe, a za jego brak grożą wysokie kary. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie OC jest przypisane nie do kierowcy, a do samochodu. Co to oznacza w praktyce? Chodzi o to, że ubezpieczeniem OC objęta jest odpowiedzialność cywilna każdej osoby, która prowadząc samochód wyrządziła szkodę. Polisa OC obejmuje rekompensatę powstałych szkód osobowych, jak i materialnych. Odszkodowanie z ubezpieczenia OC przysługuje, jeżeli w wyniku kolizji czy zdarzenia drogowego, nasz pojazd czy mienie zostało uszkodzone.

Ubezpieczenie samochodu- jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Najtańsze OC najłatwiej jest znaleźć poprzez wyszukiwarkę czy porównywarkę cen. Dostępne są różnego rodzaju kalkulatory wysokości ubezpieczeń, a także rankingi, skupiające w jednym miejscu wiele różnych ofert ubezpieczycieli. Korzystając z takich ofert, możesz znaleźć tanie OC dla swojego samochodu. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe chętnie udzieli rad odnośnie wyboru najtańszego i najkorzystniejszego rozwiązania. Atrakcyjne cenowo pakiety ubezpieczeniowe znajdziesz tutaj: ubezpieczania 24h.

Tania oferta ubezpieczenia OC- co powinna zawierać?

Standardowo, oferta polisy OC zawiera zwykle te same parametry. Z czego wynikają więc tak duże różnice w kosztach? Okazuje się, że zależą one od wielu czynników. Dla jednych najtańsze OC oferowane przez ubezpieczyciela wyniesie 300zł, dla innych 700 zł. Ma to związek m.in. z doświadczeniem za kółkiem, przerwami w zakupie polis czy w zniżkach za bezszkodową jazdę. Jeżeli szukasz najbardziej optymalnego zabezpieczenia, wybierz OC AC Assistance. Możesz postawić także na OC AC Assistance NNW, która uchroni Cię o następstw nieszczęśliwych wydarzeń. Tanie OC to najczęściej oferta podstawowa, warto jednak zasięgnąć informacji od towarzystwa ubezpieczeniowego, gdyż być może podstawową ofertę można poszerzyć o dodatkowe funkcjonalności.  Najtańszą polisę OC znajdziesz, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeń.

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Z racji tego, że leasing jest coraz chętniej wybieraną formą finansowania pojazdów, pojawia się wątpliwość dotycząca ich ubezpieczania. Warto wiedzieć, że samochody finansowane w ramach leasingu również podlegają obowiązkowi wykupienia polisy OC. W momencie zakupu samochodu, jest on w zasadzie własnością firmy leasingowej. Mimo tego jednak, za opłacanie polisy OC odpowiada tylko i wyłącznie leasingobiorca. Niewykupienie polisy w odpowiednim czasie może skutkować karą sięgającą nawet 6000zł. Co więcej, leasing oznacza obowiązek wykupienia nie tylko OC, ale także AC. W umowie leasingowej zawsze zawarte są jasne warunki mówiące o tym, co ma zawierać polisa AC. Czasem parametry polisy są jasno określone. Z racji tego, że umowa leasingowa wymaga posiadania obu polis, w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wybór polisy OC AC Assistance. Pozwala ona na połączenie kosztów tych dwóch polis i skorzystanie z dodatkowych funkcjonalności. Korzystając z takiej polisy, w przypadku jakichkolwiek szkód, wszelkie koszty zostaną pokryte właśnie z tej polisy. Więcej na temat ubezpieczenia samochodu w leasingu znajdziesz tutaj: http://ubezpieczenie24.org/ubezpieczenie-samochodu-w-leasingu-formalnosci-procedury-zasady/.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here