Boże Narodzenie to czas kiedy katolicy cieszą się z narodzin Jezusa Chrystusa. Tłumnie wyruszają do kościołów na Liturgię. Przedstawiamy więc, w jakich godzinach odprawione zostaną msze święte w lubaczowskich parafiach.

W parafii św. Stanisława BM księża zapraszają na mszę świętą w sobotę o godz. 7:00. Wówczas szczególną modlitwą obejmą zmarłych, którzy odeszli do wieczności od ubiegłorocznej Wigilii. Modlić się będą również w intencji wszystkich, którzy w tym roku wsparli swoimi darami akcje charytatywne prowadzone przez parafię. Po Liturgii zaśpiewana zostanie Nowenna do Dzieciątka Jezus, a o godz. 8:00 odbędzie się kolejna msza święta.

– Zachęcamy, aby w Wigilię udać się także na cmentarz na modlitwę rodzinną przy grobach bliskich zmarłych – mówią kapłani.

O północy do Konkatedry tradycyjnie wniesione zostanie Dzieciątko Jezus, które złożone będzie do żłóbka. Tak rozpocznie się Pasterka. Przewodniczyć jej będzie J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński.

Z kolei w kościołach filialnych Pasterka rozpocznie się o godz. 23.00.

W niedzielę, w Dzień Bożego Narodzenia, nie zostanie odprawiona msza święta o godz. 6.30. Na pierwsze nabożeństwo tego dnia księżą zapraszają o godz. 8.00. Pozostałe msze święte odbywać się będą bez zmian.

Natomiast w parafii św. Karola Boromeusza, jak zapowiadają kapłani, Pasterka tradycyjnie odprawiona zostanie o godz. 24:00, a w Antonikach o godz. 22:00.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here