Policjanci z Lubaczowa rozpoczynają w sobotę działania „Boże Narodzenie”, które potrwają trzy dni. Apelują także o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, który związany jest także z podróżami. W tym czasie na drogach jest wzmożony ruch, dlatego też będzie można na nich spotkać znacznie więcej policjantów. Czuwać oni będą nad bezpieczeństwem podróżujących w ramach działań „Boże Narodzenie”, które potrwają od 24 do 26 grudnia.

Cel policyjnych działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Do działań włączą się także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, którzy m.in. będą kontrolować prędkość pojazdów, ale i stan trzeźwości kierowców.

Policjanci z Lubaczowa apelują także do kierowców i innych uczestników ruchu o rozwagę i ostrożność.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here