Szczecin ma wiele do zaoferowania turystom nawet zimą. Każda pora roku jest dobra do tego, aby spędzić miło czas poza domem. Najlepiej rozpocząć swoją wycieczkę od Centrum Informacji Turystycznej, które oferuje całkowicie za darmo mapę miasta i szereg materiałów zawierających opisy najciekawszych atrakcji. W Szczecinie znajdzie się coś zarówno dla singli, jak i dla par, rodzin z dziećmi. Wynika to z mnogości i różnorodności atrakcji. Ciekawych miejsc z pewnością nie zabraknie nawet przy kilkudniowym pobycie. Szczecin jest także świetną opcją na weekend.

Jakie miejsca warto odwiedzić w Szczecinie w okresie zimowym?

Mogłoby się wydawać, że zimą w Szczecinie nie ma zbyt wielu atrakcji, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Można liczyć na mnogość atrakcji, więc dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Już samo spacerowanie po mieście sprawia przyjemność, bo można obcować z naturą, podziwiać piękne krajobrazy. Godnym polecenia miejscem będzie bulwar w postaci wała Chrobrego. Warto na niego wejść w celu zobaczenia pięknego widoku na Odrę i wyspę Łasztownia. Jest to świetny punkt widokowy, z którego można obserwować rozmaite budynki, czyli teatr, urząd wojewódzki, szkoły morską, muzeum. Warto mieć przy sobie aparat fotograficzny, aby uwiecznić zabudowania skąpane w białym puchu. Wyglądają bardzo efektownie, szczególnie po zmierzchu, gdy zostaną oświetlone przez latarnie i rozmaite iluminacje.

Kolejną atrakcją wartą zobaczenia będzie szczecińska Gubałówka, czyli kompleks sportowo-rekreacyjny. Jest to świetna opcja dla miłośników białego szaleństwa. Można świetnie się bawić na trasach narciarskich o różnym stopniu trudności podczas opadów śniegu. Idealną opcją staje się pobyt na stoku saneczkowym. Nie można zapomnieć również o lodowisku. Nie trzeba mieć nawet własnego sprzętu, wystarczy go wypożyczyć na miejscu. Można przebierać w nartach, deskach snowboardowych, łyżwach. Jeśli ktoś planuje przyjechać do Szczecina w styczniu, to ciekawą atrakcją będzie festiwal akustyczeń, czyli świetna okazja do uczestniczenia w cyklu koncertów w klubach.

Co ciekawego można robić w Szczecinie, gdy najedzie zima?

Podczas zwiedzania Szczecina zimą warto zwiedzić podziemie, a dokładnie zdecydować się na podziemne trasy. Jest to świetna opcja nie tylko dla miłośników historii. Tematyka tras wiąże się z czasami wojennymi. W przypadku jednej z nich zwiedzanie podziemi odbywa się w niewielkiej grupie przy użyciu wyłącznie latarki. Można wobec tego poczuć nieco adrenaliny. Czas spędzony w taki sposób w podziemiach będzie niesamowitym przeżyciem. Warto zwiedzić także budynek filharmonii, wybrać się do muzeum techniki i komunikacji lub do centrum dialogu przełomy.

Jeśli ktoś planuje spędzić nieco więcej czasu w Szczecinie, chociażby na parę dni, to będzie potrzebować komfortowego noclegu. Najwygodniej jest zatrzymać się w hotelu ze względu na mnogość udogodnień. Godne polecenia są obiekty w centrum miasta ze względu na bliskość do rozmaitych atrakcji. Jest to wobec tego dobra baza wypadowa. Świetnym wyborem będzie hotel dana, idealna opcja dla osób ceniących sobie oryginalność i elegancję. Można liczyć na komfortowe pokoje i restauracje z pysznym jedzeniem. W celu zapoznania się ze szczegółami oferty i zarezerwowania noclegu wystarczy wejść na stronę https://www.hoteldana.pl/


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here