Przed wytworzeniem produktu trzeba go zaprojektować. Projektowanie produktu pozwala na nadanie mu odpowiednich kształtów i wymiarów tak, aby mógł spełnić swoje cele co do swojej funkcjonalności. Product design to bardzo istotny element wprowadzania produktu na rynek. Dowiedz się, na czym polega projektowanie produktu.

Czym jest projektowanie produktu?

Projektowanie produktu to proces, który nadaje danemu towarowi odpowiednią formę. Jest to bardzo znaczący etap we wprowadzaniu produktu do obrotu. Chcąc, aby produkt podobał się klientom, spełniał swoje funkcje i wzbudzać zainteresowanie – jego projekt musi być odpowiednio zrobiony. W tym przypadku istotne jest zwrócenie uwagi na właściwości materiałów oraz przeznaczenie danego produktu, a także oczekiwania potencjalnych użytkowników towaru. To wszystko sprawia, że projektowanie produktu nie jest proste, a wręcz przeciwnie jest to bardzo skomplikowany kilkuetapowy proces, prowadzący do wytworzenia produktu ze starannością o każdy detal.

Jak przebiega proces projektowania produktów? Każdy projekt ma różne potrzeby i cechy, jednak ich proces przygotowania bazuje na ustalonych zasadach. Pozwala to na przygotowanie przez zespół projektowy optymalnego planu konkretnego produktu.

1. Projekt koncepcyjny

Pierwszym etapem projektowania produktu jest projekt koncepcyjny. Jest to koncepcja i pomysł na produkt, który jest wynikiem wcześniejszych analiz zastosowania produktu i potrzeb użytkowników. Projekt koncepcyjny przypomina szkic, gdzie przejrzyście widoczny jest pomysł na wykonanie produktu. Na tym etapie projekt może się zmienić. 

2. Projekt funkcjonalny

Po akceptacji koncepcji projektu, czas na etap projektowania produktu z perspektywy funkcjonalności. Ten etap dotyczy aspektów technicznych i produkcyjnych produktu. Związane są one z konsultacjami z technologami i konstruktorami w celu opracowania projektu odpowiadającego koncepcji, ale także zawiera wszystkie kwestie techniczne.

3. Projekt konstrukcyjny

Projektowanie produktu na trzecim etapie polega na przygotowaniu projektu w formie pliku komputerowego. Nazywane jest to projektem konstrukcyjnym, na bazie którego można później prowadzić prace produkcyjne.

Kto zajmuje się projektowaniem produktów?

Warto powierzyć tak ważne zadanie, jak projektowanie produktu, sprawdzonym  fachowcom, czyli firmom, które posiadają doświadczone ekipy oraz odpowiednie zaplecze. Dobrym rozwiązaniem jest projektowanie produktu Appchance

Wybierając Appchance, masz gwarancję, że nad projektem będzie pracować zespół doświadczonych ekspertów czuwających nad tym, aby każdy etap pracy kończył się sukcesem. Projektowanie produktu to proces wieloetapowy. Z tego względu wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Bardzo często na rynku możemy spotkać się z przedmiotami bezużytecznymi, które nierzadko cechują się mało estetycznym wyglądem. Jest to wynik niepoprawnego projektu, ale także nieodpowiedniego dopasowania jakości produktu do oczekiwań rynku i jego użytkowników. Dobre koncepcje projektowe zazwyczaj odznaczają się dużym zainteresowaniem klientów. 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here