Jak uzyskać zwolnienie lekarskie online?

0

W sezonie grypowym zwolnienia lekarskie są bardzo popularne. Często aby je uzyskać udajemy się do lekarza, który nas zbada i wystawi nam dokument. Jednakże niekiedy nie czujemy się na tyle dobrze, żeby pójść do przychodni lub mamy kontuzję i boimy się umówić na stacjonarną wizytę u doktora, żeby nie złapać wirusa. Wówczas mamy jeszcze jedną opcję: zwolnienia lekarskie online. Jak je załatwić?

Uzyskanie zwolnienia lekarskiego online

Jeżeli chcemy uzyskać zwolnienie lekarskie l4 online, również musimy się umówić na wizytę lekarską… Jednak jest ona zupełnie inna aniżeli ta tradycyjna. Ta umawiana przez internet, w celu otrzymania zwolnienia np. do przedłożenia pracodawcy, odbywa się bowiem telefonicznie. Wyobraźmy sobie spokojną rozmowę przez telefon, bez perspektywy czekania w ogromnej kolejce w przychodni do lekarza. Przez Internet umawiamy się na taką e-wizytę ze specjalistą. Jeżeli wolimy, może to być rozmowa video. Po przedstawieniu sytuacji lekarzowi, na życzenie otrzymamy zwolnienie l4. Zostanie ono wystawione online i przesłane pod wskazany adres. Zus również musi przyjąć takowe zwolnienie. Jednak w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego musimy, musimy określić, gdzie lekarz ma je wysłać. Na zwolnieniu lekarskim musi być zamieszczony powód wystawienia (stan zdrowia pacjenta), okres, na który zostało wystawione oraz podpis lekarza, które je wystawił. 

Zalety e-zwolnień

Zwolnienia lekarskie l4 tradycyjnie uzyskiwane są poprzez wizytę u lekarz i wcześniejszym odstaniu kolejki. Zaś e-zwolnienie l4 przez Internet wystawiane jest od ręki, w formie elektronicznej. Wystarczy umówić się na teleporadę, powiedzieć o swych dolegliwościach i poprosić o wystawienie zwolnienia i wysłanie go do naszego pracodawcy oraz urzędu. Podczas konsultacji online, lekarz wystawi nam potwierdzenie wizyty typu konsultacja lekarska online i w formie dokumentu elektronicznego sporządzi zwolnienie. Zwolnienie lekarskie online jest w pełni w prawie legalnym działaniem. Zaświadczenie lekarskie wystawione są w pełni rzetelne.

Jako alternatywę dla tradycyjnych zwolnień, warto rozważyć konsultację z lekarzem przez telefon po wcześniejszym umówieniu się przez Internet. Dzięki niemu unikniemy wielu uciążliwości związanych z tradycyjną wizytą. Jeżeli jednak mimo wszystko wolimy osobiście udać się do lekarza i dać się przebadać, możemy poprosić o wystawienie zwolnienia w formie elektronicznej zamiast papierowej. Takie bowiem lekarz może przesłać bezpośrednio na wskazany przez na email lub do konkretnej osoby, czyli pracodawcy, wychowawcy tudzież do urzędu, lub np. ZUS.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here