Promesę na ręce starosty Zenona Swatka, wicestarosty Barbary Broź i członka zarządu powiatu Józefa Ozimka przekazał Nadleśniczy Tomasz Smędra.

Nadleśnictwo Oleszyce sfinansuje przebudowę kilometrowego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Witki w gminie Stary Dzików. To kolejna inwestycja drogowa wsparta przez leśników.

Inwestycja wsparta przez Lasy Państwowe dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 1648R Moszczanica – Niemstów – Cieszanów. Chodzi dokładnie o odcinek o długości 980 metrów znajdujący się na terenie miejscowości Witki.

Całkowita wartość inwestycji to prawie 518 tysięcy złotych, a Nadleśnictwo Oleszyce przeznaczy 500 tysięcy złotych ze środków Funduszu Leśnego. To oznacza, że Lasy Państwowe praktycznie w całości sfinansują to zadanie, bo poziom dofinansowania wynosi aż 97% – informuje Nadleśnictwo Oleszyce.

To nie pierwsza inwestycja drogowa dofinansowana z Funduszu Leśnego w naszym powiecie. Wcześniej wsparcie dotyczyło m.in przebudowy drogi powiatowej na odcinku Cewków – granica województwa, przebudowy mostu na rzece Szkło Oleszyce, czy remontu drogi w gminie Oleszyce.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

7 komentarze

  1. Znowu robisz jakiego fake newsa. PiS wymyślił, że PO-PSL chciało to zrobić a to właśnie PiS taki projekt w zeszłym roku złożył do Sejmu https://www.rp.pl/srodowisko/art130451-poselski-projekt-pis-umozliwi-prywatyzacje-lasow-panstwowych. Poprzednia władza mogła się nad tym zastanawiać, a fakt jest taki, że to PiS chce prywatyzować polskie lasy. Zastabawiac się nad tym a składać projekt to są dwie różne rzeczy . PiS sobie chciałoby prywatyzować bo im mało nieruchomości to już za lasy się chcą wziąć.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here