W każdej kuchni znajdziemy olej. Stanowi on składnik dodawany do codziennych posiłków. Warto więc zadbać, by był on jak najwyższej jakości i naturalny. Taki jest źródłem wielu substancji, bez których prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest niemożliwe. Oleje powstałe z bogactwa natury tłoczone są w olejarni Oliviak w Moszczanicy w gminie Stary Dzików.

W swojej kuchni warto mieć nie tylko olej rzepakowy. Korzystne dla zdrowia właściwości mają również inne, powstałe z ostropestu plamistego, czarnuszki, wiesiołka czy lnianki rydzowej. Tego rodzaju oleje i inne tłoczone są w Moszczanicy. Ich sprzedaż odbywa się w sklepie internetowym www.oliviak.pl, ale także można znaleźć je na „małym targu” w Lubaczowie przy ul. św. Anny.

Warto wiedzieć, że oleje tłoczone na zimno dostarczają nam wartościowych tłuszczów i mogą być elementem zdrowej diety. Te wytwarzane w olejarni Oliviak są produkowane w ekologiczny sposób, tłoczone na zimno za pomocą nowoczesnej prasy ślimakowej i bite tradycyjnie na prasie stemplowej z uprzednio wyprażonych nasion. Za sprawą takiej produkcji możliwa jest ochrona wszystkich cennych składników: witamin, organicznych związków chemicznych, a w szczególności nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym wielonienasyconych omega-6 i omega-3. Pamiętać trzeba, że nasz organizm nie potrafi sam wytwarzać nienasyconych kwasów tłuszczowych. Z tych względów bardzo ważne jest, by dostarczyć je z pożywieniem. Ich obecność w diecie ma realny wpływ na samopoczucie – odporność, pracę układu nerwowego, stan skóry i włosów.

Oleje roślinne są doskonałym uzupełnieniem diety nie tylko dla osób zdrowych. Powinny sięgać po nie dzieci, osoby starsze i te, mające choroby lub schorzenia układu pokarmowego uniemożliwiające spożycie wartościowych orzechów, pestek czy nasion bogatych w zdrowe tłuszcze. Jednak pamiętać trzeba, że nawet ze zdrowymi olejami można przesadzić. Każdy organizm ma swoje zapotrzebowanie na kalorie, białka i tłuszcze.

Jak zatem stosować oleje tłoczone na zimno? Najlepiej nie poddawać ich obróbce termicznej i nie dodawać do gorących potraw. Należy je spożywać na zimno. Mogą one stanowić dodatek do sałatek, pieczywa, dipów czy dressingów.

Zaznaczamy również, że u Oliwiaków kupić można także różnego rodzaju nasiona, kasze, ocet i mąki powstałe z naturalnych i ekologicznych składników. Aktualne informacje o produktach znajdziecie na profilu facebook.com/olejeoliviak.

A oto niektóre produkty Oliwiaków.

Materiał partnera.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here