W niedzielę (11.12) w Narolu będzie można posłuchać dobrej muzyki, jednocześnie pomagając. W Centrum Koncertowo-Wystawienniczym o godz. 16:00 rozpocznie się koncert charytatywny dla Krystiana Pudełko, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy.

Diagnoza na Krystiana i jego rodziców spadła w lipcu, gdy lekarze wykryli u chłopczyka nowotwór złośliwy OUN – Medulloblastoma 4 stopnia złośliwości. Do tej pory poddany został operacji kraniotomii podpotylicznej z resekcją guza. Później, ze względu na wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego, musiał mieć wykonany zabieg rewizji rany pooperacyjnej. Jest również po 4 cyklach chemioterapii, a obecnie poddawany zostaje radioterapii. Przed nim jeszcze 8 cykli chemioterapii podtrzymującej.

– Wierzymy, że Krystek wyjdzie zwycięsko z tej walki. Jednak terapia, której został poddany, jest tak samo agresywna jak choroba, która go dotknęła. Musimy liczyć się z szeregiem powikłań. Dlatego proszę o wsparcie w leczeniu i rehabilitacji naszego syna – mówią Magda i Grzegorz, rodzice chłopca.

W walce z chorobą chcą ulżyć muzycy – Duet Katarzyna Maziarczyk-Dziki i Michał Dziki, Joanna Szawara, Galicjanki z Roztocza, Zespół Ziemi Narolskiej i Kapela Galicjanie, którzy wystąpią w czasie niedzielnego koncertu charytatywnego w Narolu. Do akcji przyłączą się również Koła Gospodyń Wiejskich, które tego dnia będą oferować przepyszne wypieki.

Cały dochód zebrany w czasie koncertu przeznaczony zostanie na rehabilitację Krystiana. Chłopca można wspierać także za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/kv7268, gdzie prowadzona jest zbiórka środków na leczenie.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here