Niemiecka fundacja I-S-A-R Germany Stiftung gGmbH przekazała lubaczowskiemu szpitalowi ambulans Mercedes Benz-Sprinter. Pojazd ten służył potrzebującym na naszym terenie od marca br.

We wtorek (06.12) przedstawiciel niemieckiej fundacji I-S-A-R Germany Stiftung gGmbH, niosącej pomoc humanitarną i medyczną potrzebującym ofiarom kataklizmów i konfliktów na całym świecie, dr Steven Bayer dokonał w imieniu tej instytucji formalnej darowizny ambulansu marki Mercedes Benz Sprinter na rzecz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie.

Ambulans ten w marcu br. był użyczony lubaczowskiemu szpitalowi celem niesienia pomocy humanitarnej i medycznej uchodźcom z Ukrainy oraz obywatelom polskim.

Władze fundacji bardzo pozytywnie oceniły jego wykorzystanie i zaakceptowały naszą prośbę o pozostawienie go u nas na stałe i przekazały pojazd w formie darowizy – mówi Piotr Cencora, p. o. dyrektora SP ZOZ w Lubaczowie.

Jak podkreśla Piotr Cencora, stan ambulansu jest bardzo dobry, a jego wartość rynkowa to to ok. 130 tys. złotych.

Samochód jest z 2012 roku i ma przebieg ok. 280 tys. km, co dla tego typu pojazdów nie stanowi zbyt dużej eksploatacji. Właściwie użytkowany i serwisowany posłuży nam jeszcze z powodzeniem kilka lat, a przede wszystkim bardzo znacząco i wymiernie zwiększył nasz potencjał ratowniczy i transportowy – dodaje P. Cencora.

Przy podpisaniu umowy ze strony obdarowanych oprócz p. o. dyrektora Piotra Cencory, obecny był także Józef Ozimek – członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego oraz Beata Niedźwiedzka.

I.S.A.R. Germaby to organizacja pomocowa założona w Duisburgu w 2003 roku. Organizacja niesie międzynarodową pomoc między innymi po klęskach żywiołowych, wypadkach i katastrofach humanitarnych.

Galeria zdjęć, fot. SP ZOZ w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

13 komentarze

    • Twój PiS przyjął sprzęt od Niemców, których tak szczerze nie nienawidzi. Czy to się teraz nie nazywa hipokryzja 😀 Oczywiście moim zdaniem super, ze karetka zostaje bo nigdy ich za mało, ale PiS teraz wyszedł na hipokrytów co jedno gada a drugie robi. I to Polak2010, ze wyciągniesz Bartoszewskiego Ci nie da bo ino się pogrążasz. Jak tam cieszysz się z ,,niemieckiej” karetki czy uważasz, ze niech sobie biorą bo to ,,niemieckie”.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here