W sobotę (03.12) w Krowicy Samej przekazano pomoc materialną dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Wsparcie to jest szczególnie ważne przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Zbiorka pomocowa byłą organizowane już od jakiegoś czasu przez delegację Światowego Kongresu Kresowian, TMLiKPW oddział w Bytomiu, Polskie Radio Katowice m.in. dzięki akcji „Zaświeć Gwiazdko dla Polaków na Kresach”, której inicjatorem jest Danuta Skalska. Do wsparcia dołączyli również Radni i Sołtysi Gminy Lubaczów, pracownicy Urzędu Gminy i gminnych jednostek organizacyjnych, których wsparcie pieniężne pozwoliło na zakup paczek z żywnością.

W Krowicy Samej, gdzie w sobotę przekazano zebrane dary, Polaków na Ukrainie reprezentowali przedstawiciele organizacji: Katolickiego Uniwersytety III Wieku we Lwowie, Towarzystwa Miłośników Kultury Polskiej „Zabytek” we Lwowie, Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie, Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Łanowicach i w Mościskach, Polskiej Szkoły w Strzelczyskach, Towarzystwa Kultury Polskiej w Strzelczyskach.

Członkowie organizacji uczestniczyli także niedzielnej mszy świętej w Konkatedrze pw. bł. Jakuba Strzemię w Lubaczowie, podczas której programem piosenek kresowych wystąpił Grzegorz Podwójny.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.

elubaczow.com, gminalubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here