Dyskusyjny Klub Książki działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie został nagrodzony przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Nagrodę wręczono za wyróżniającą się działalność w rozpowszechnianiu czytelnictwa.

W czasie 15. spotkania moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki działających na Podkarpaciu, które odbyło się 25 listopada w Hotelu Greń w Rzeszowie, wyróżniono „Najlepszych z najlepszych”, czyli kluby najaktywniej działające w 2022 roku. Wśród laureatów znalazł się ten z Lubaczowa, którego moderatorką jest Katarzyna Żukowicz. Zwycięzcom wręczone zostały czytniki POCKETBOOK Touch Lux 5. Z kolei klubowicze otrzymali gadżety z logotypami DKK.

– Nagroda jest dla naszego Klubu szczególnym wyróżnieniem i dalszą motywacją do aktywnego promowania czytelnictwa wśród lokalnej społeczności – mówią bibliotekarze.

Dyskusyjny Klub Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej działa od 2013 roku. Jego członkowie spędzają godziny na czytaniu publikacji. Dyskutują także nad ich treścią oraz organizują liczne działania na rzecz promocji czytelnictwa, w tym spotkania autorskie.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here