Już 7 grudnia w Lubaczowie przeprowadzone zostanie kolejne badanie w kierunku osteoporozy. Przeprowadzi je zespół MD Multi Diagnostica z Krakowa. Trwają zapisy.

Badanie, które jest bezbolesne przeprowadzone zostanie w mobilnej pracowni densytometrycznej – tzw. osteobusie. Polega ono na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

BADANIE OSTEOPOROZY
7 grudnia 2022 r. (środa), Przychodnia ZOZ R-36, ul. Kopernika 1, Lubaczów

Zapisy telefonicznie512 351 600.

Cena jednego badania wynosi 45 złotych. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Materiał partnera.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here