Lubaczowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszył z przygotowaniami do 31. Finału. Właśnie trwa rejestracja wolontariuszy.

W tym roku WOŚP zagra, by kupić sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Akcji przyświecać będzie hasło „Finał dla wszystkich – małych i dużych”, bo jak podkreślają organizatorzy po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy będą potrzebować wsparcia. Wielki Finał WOŚP ruszy 29 stycznia, ale już w grudniu zbiórkę będzie można powiększać poprzez udział w licytacjach i inicjatywach prowadzonych w różnych kanałach elektronicznych.

Jak co roku, do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłącza się lubaczowski sztab, który już ogłosił rejestrację wolontariuszy.

– Tak więc, jak co roku róbcie fotki do identyfikatorów, przygotujcie się do zalogowania na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl (jeśli już jesteście zarejestrowani w poprzednich finałach, a nie pamiętacie hasła macie czas na to by wysłać przypomnienie, poprosić rodziców o pomoc). Zwracamy się do wszystkich współorganizatorów, zgłaszajcie swoje grupy wolontariuszy jako szkoły, stowarzyszenia itd., ułatwi to nam przekazanie TOKENÓW do rejestracji – wyjaśniają organizatorzy zachęcając do udziału w 31. edycji WOŚP.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

19 komentarze

 1. Dziwię się że po tylu latach przekrętów owsiakowych ludzie jeszcze dają na tzw. orkiestrę. Pytanie zasadnicze ile z każdej złotówki idzie na wyznaczony cel, a ile na zagospodarowanie i wygodne życie sztabu głównego i na inne cele np. Festiwal promujący LBGT, gender, narkotyki, pijaństwo o czym można się przekonać będąc tam. Ja byłem 2 razy więc widziałem i dzisiaj nie popieram choć wcześniej tak. Uważam zz z każdej złotówki na pomoc przekazują ok 70 procent a reszta na wyżej wskazane cele opieram swoje przekonania na opiniach nie TVN czy OWSIAKA. Nikt nie zabrania pomagać można i im ale patrząc, poznając rzetelnie ten ivent można się od niego odwrócić. Polecam https://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=24307.

  • Rad. Ja sam nie byłem bo nie gustuję w takich dużych festiwalach i nie mój gust muzyczny a na jeden czy dwa zespoły pół Polski nie opłaca mi się jechać, ale na tym festiwalu nie ma tematu tabu. Jest mówione o wszystkim. I tak część pieniędzy idzie też na Woodstock. To jest drugi projekt oprócz tego pomagania różnym grupom społecznym. Według mnie gdyby nie WOŚP to polska służba zdrowia byłaby w tyle jeśli chodzi o technologię czy ilość sprzętu i to tego najnowszego. Na wielu rzeczach czy to w Lubaczowie czy w innych szpitalach są rzeczy z serduszkiem i to praktycznie co chwila widoczne. Myślę, że gdyby nie WOŚP to nikt by nie zrobił takiej publicznej zbiórki gdzie to My obywatele byśmy się to na to wszystko poskładali i to w dużych sumach.

  • Ten artykuł, który zapodałeś tak samo nadaje się do opierania swoich przekonań jak TVN. Przegięcie w drugą stronę. Autor demonizuje Owsiaka, bo to wróg polityczny i tyle.
   „Jest strażnikiem tego, by młodzież nie zbuntowała się niewłaściwie” – przesada, Owsiak nie miał i nie ma aż takiego wpływu na młodzież.
   „Poniósł największą w swym życiu porażkę: to młodzież zdecydowała o wygranej PiS” – w 2015 roku PiS wygrał w każdej grupie wiekowej, przy czym im młodsza grupa, tym głosów na PiS mniej, więc trudno uznać, że zwycięstwo PiS to zasługa młodzieży.
   „Coś podobnego nie zdarzyło się nigdy na konferencji prasowej polityka w żadnym kraju, z reżimami totalitarnymi włącznie” – może i się nie zdarzyło, ale wiadomo przecież, że są na to sposoby, można np. dbać o to żeby na konferencjach prasowych nie było dziennikarzy zadających niewygodne pytania albo w ogóle zamykać im usta lub ich samych.
   „Nie brzydzi się pieniędzmi katolików” – przecież tych samych katolików dzieci z puszkami mogą spotkać gdziekolwiek indziej, tyle, że w styczniową niedzielę najłatwiej w ogóle kogoś spotkać pod kościołem, zwłaszcza na wsi.

 2. WOŚP to inicjatywa jak najbardziej chwalebna.
  Niestety człowiek który to prowadzi stał się bardziej działaczem politycznym totalnej opizycji niż organizatorem wośp.
  cyt. Owsiaka ,,Żyjmy zdrowo w zdrowym świecie”. Poinformował przy tym, że napisał listy do sekretarza generalnego ONZ i do wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, w których poinformował, że prezes rządzącej w Polsce partii namawia ludzi do palenia byle czym.
  I takie bzdury totalna opozycja lubi można to porównać do rewelacji pani Wappy która uratowała Ibrahima który płyną sześć nocy w lodowatej wodzie.
  Niestety taki człowiek sprzedaje własny kraj ,,Targowica”

  • To PiS upolitycznił sprawę WOŚP-u. Jak Owsiak ma lubić PiS skoro wywalili WOŚP z TVP, które przez ponad dwadzieścia lat współorganizowało Finały. Jak Owsiak ma mieć dobre zdanie o PiS skoro ,,serduszko WOŚP” jest wymazywany w ,,publicznej telewizji” bez większego powodu tylko dlatego, że Owsiak nie pozwala zagarnąć WOŚP-u przez PiS, które chciałoby rządzić WOŚP-em i Owsiakiem. Tyle mu krwi napsuli i wyśmiali w oczach publiki. Gościa co zrobił taką akcję jakiej nie ma drugiej w Polsce. A co do Kaczyńskiego chcąc nie chcąc jest wpływową osobą, która ma swoich takich jak Ty ,,wyznawców” co jakby Kaczyński kazał skakać w ogień to by skoczyli bo wierzyli w mityczne zbawienie bo Kaczyński tak powiedział. Dlatego jako osoba publiczna powinien zważać na słowa i są rzeczy których nie mówi się publicznie. Zresztą już wiele był ostatnio o dawanie w szyję przez kobiety. Wiele takich głupot on już strzelił. I nikt mu w twarz nie powie, że głupoty gada. Bo w PiS się boją i dlatego wpuszczają ludzi z listy by nikt w twarz nie powiedział Kaczyńskiemu jak wygląda świat realny a nie w Żoliborzu. Polska to nie raj na Żoliborzu.

   • A dlaczego niby TVP lub inna telewizja(zapytaj tvn albo polsatu dlaczego tego nie robią 🙂 ) ma pokazywać jak prywatny folwark owsiaków zbiera kasę min. na swoje wygodne życie i swoich akolitów ? Tym bardziej, że tylko środki zebrane do tzw. puchy idą na sprzęt o którym tak górnolotnie piszesz wyżej. Resztą owsik kręci jak chce. Kto chce i ma trochę cierpliwości może sobie znaleźć jak wyglądają rozliczenia pieniędzy, wybór ofert na sprzęt czy też dostęp do informacji publicznej a także wyroki sądów które zostały wydane w zakresie działalności Jerzego Owsiaka.

 3. Antywszystko. WOŚP praktycznie powstał też m.in. dzięki telewizji, która toa akcję nagłośniła a nawet współorganizowała to wydarzenie. Nikt żadnej telewizji nie zmusza. Telewizje same chcą brać w tym udział i nagłaśniać tą akcję. Każda fundacja ma też swoje koszty i się znajdą krytykanci. Co by człowiek nie zrobił. A przy takiej akcji zawsze znajdzie się ktoś kto powie a czego to a nie tamto. A co różnych spraw sądowych z Owsiakiem zobacz sobie kiedy to się zaczęło i dlaczego PiS tak bardzo chce zniszczyć Owsiaka. Bo ich prawda w oczy kole.

  • Sam widzisz jak teraz chcą, że aż są krótkie wzmianki a nie jak przedtem pół dnia tylko Owsiak. A prawda nie za bardzo w oczy kole bo sam Owsiak tej prawdy się boi i kluczowych spraw nie ujawnia płacąc kary za nie wykonywanie wyroków dotyczących dostępu do informacji publicznej. Zaczęło się wtedy jak koledzy z POPRL-owskiej ferajny przegrali wybory i POPRL-owski Owsiak musi się choć trochę tłumaczyć ze swojego „biznesu”. I co w tym złego, jak są jakieś wątpliwości to powinien je rozwiać a robi wszystko „aby było tak jak było”.

 4. Owsiak to kasta po komunistyczna tzw. Resortowe dzieci” także Stuhr, Najszdub, są nietykalni a dlaczego?
  Bo według doktryny Noymana posła platformy obywatelskiej,,Sądy są nasze” czyli platformy obywatelskiej.
  Stuhr jechał pijany i potrącił motocyklistę i co nie jest sądzony na spowodowanie kolizji.
  Zwykłego obywatela sądy zmieszały by z błotem.

 5. Stuhr wczoraj był przesłuchiwany przez prokuraturę (prokuratura czyja jest?) i usłyszał zarzut, więc chyba nie jest nietykalny i będzie sądzony. Usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, nie spowodowania kolizji, motocyklista nie odniósł obrażeń, więc prokuratura nie zakwalifikowała zdarzenia jako kolizję czy wypadek. Czy zostanie osądzony tak jak zwykły obywatel czy jak członek „kasty” to dopiero zobaczymy.

 6. Chodzi o prawdę. Ile t zej przysłowiowej złotówki dostają potrzebujący a ile idzie na przemiał Jego licznych firm, spółek, na szkolenia itp. Pomagać tak ale nie oszukiwać że to jakiś zbawca służby zdrowia a bez niego to by się wszystko zawaliło. Jego pomoc to zaledwie kilka procent budżetu zdrowia. Kilka procent z wszystkich lat do budżetu jednego roku. Taki szpital w Lubaczowie i np. w zamosciu ma większy budżet roczny niż jego danina na polske szpitale. Pomaga ok. ale ile traci na wyzwj wymienione spółki itp. a ile rzeczywiście trafia. Wsddlig danych wielu organizacji WOŚP jest jedno z najbardziej marnotrawnych organizacji. Na początku się wierzy, wspiera, potem się liczy, obserwuje i widać że kręci. Kręci i to bardzo. WOŚP jeden dzień a inne organizacje co dnia zbierają pomagają a o nich cicho i z każdej złotówki prawie wszystko na cel zbierany. Ja dawałem, a teraz jestem krytyczny. Tam gdzie padlina tam psy się zbieraj. Cytując klasyka. Będzie tupanie, krzyczenie, okłamywanie będzie lansowanie się w mediach ale i tak prawdy się nie zaklamie. Oszukują.

 7. Trochę tematów się zebrało by nie pisać w kazdym wątku napiszę wszystko w jednym. Antywszystko. Krótkie wzmianki to są w TVPiS bo nie mogą jak jednego roku zakrzywiać rzeczywistości, że cała Polska gra z WOŚP a oni mimo, że są telewizją publiczną to nie transmitują bo im Owsiak się nie podoba i to, ze WOŚP nie daje się zagrabić PiS-owi bo na pewno chcieli by tam mieć swojego człowieka. Jakby był im przychylny to PIS by gadał, ze super człowiek i super idea i ogólnie wszystko super. Im nie chodzi o WOŚP im chodzi o Owsiaka. Ale tylko poprzez niszczenie WOŚP mogą zniszczyć Owsiaka. Polak2010. ,,Resortowych dzieci” to sobie w PiS-ie szukaj. Syn Szydło, Syn Czarneckiego i wiele innych synów 😉 Tak samo szukaj tam ,,świętych krów” i ,,tłustych kotów”. Kamiński ułaskawiony przez Dudę i jest ministrem. Sasin i Morawiecki, Obajtek czy Szumowski i ogólnie cały PiS pokazuje, że ,,pierwszy milion trzeba ukraść”. Ale im się pokićkało i im milion z miliardem się pomylił to kradną po 70 mln zł każdy. Znów piszesz nieprawdziwe informacje. Postępowanie chwilę musiało trwać by postawić Stuhrowi zarzuty tak jak napisał Osioł. Jesteś Polak2010 po prostu kłamcą. Jak coś piszesz najpierw sprawdź czy coś jest prawdą a nie paplasz co CI ślina na język przyniesie. Jak nie jesteśmy w temacie to daj ludziom odpowiedź dlaczego PiS zmniejsza budżet Narodowego Funduszu Zdrowia o 13 mld zł i PiS może sobie z tą kasą robić co chce. Za to koszty Kanclarii Premiera Morawieckiego są o 700 proc. większe niż za rządów Tuska. Odpowiedz ludziom dlaczego PiS oszczędza na zdrowiu obywateli by żyć w luksusie w PIS-ie,
  Rad. Rozumiem, że można być krytycznym do Owsiaka, ale porównywanie szpitala państwowego do FUndacji jest trochę średnie. Ile Państwo ma pieniędzy a ile Fundacja nawet tak duża jak WOŚP. To są nieporównywalne środki jakie mają te instytucje. Ale jak myślisz jakby w tym samym terminie zorganizować zbiórkę w szpitalach i WOŚP. Jak myślisz kto zebrałby więcej Funduszy od ludzi. Jak dla mnie WOŚP wygrałoby i to mocno. Jak sam piszesz jest wiele organizacji i Fundacji, które pomagają ludziom. Owszem są, ale nie zapominaj, że właśnie na tej współpracy z TVP cała ta akcja się pojawiła i tak rozwinęła. Nawet w latach 2005-2007 nawet PiS nie robił problemów Owsiakowi w organizowaniu Finałów co tylko pokazuje, że jak Owsiak skrytykował publicznie PiS to chodzi nim o niego a nie o WOŚP. I tak kręcą i szukają na niego haków, ale popatrz PiS rządzi już ponad 7 lat i nie znaleźli na niego praktycznie nic. A jak nie mają nic na niego konkretnego to niszczą jego wizerunek i wyśmiewają i to w sposób naprawdę żałosny, ale humor za PiS-u to jest naprawdę niskich lotów i bardziej przypomina żałosne obśmiewanie niż złoścliwości.

  • Co to jest złotówka czy nawet dycha w stosunku do tego co Nam biorą z podatków czy abonamentu radiowo-telewizyjnego.. Tam też idzie nasza kasa publiczna. I PiS napycha sobie tym własne kieszenie po uprzednim wypraniu tych pieniędzy. TVP zmieniło się w TVPiS. Ale ,,Siepomaga” też można wspierać. Ale jak to mówił Kabaret Neonówka: ,, Oni się bawią, kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld na tępą propagandę w TVP, do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz ile za te miliony można by dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d****”

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here