Gminy przyjmują wnioski o preferencyjny zakup węgla i wydawanie zaświadczeń niezbędnych do jego nabycia. Sam surowiec ma pojawić się w naszym mieście jeszcze w tym tygodniu.

Wniosek złożyć może osoba, która zamieszkuje w gospodarstwie domowym i jest uprawniona do otrzymania dodatku węglowego. Zakupu dokonać można w dwóch transzach – 1,5 t do 31 grudnia 2022 r. i 1,5 t od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Każda transza będzie wymagać złożenia odrębnego wniosku.

Jak informuje Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel pierwsza dostawa zamówionego węgla z Zakładu Górniczego „Sobieski” w Jaworznie nastąpi jeszcze w tym tygodniu (tj. w dniach 28.11.2022 r. – 02.12.2022 r.)

– O terminie zakupu i odbioru węgla, osoby które złożyły wnioski będą informowane telefonicznie. W Urzędzie Gminy Lubaczów, w oparciu o wystawioną fakturę należy dokonać zapłaty oraz odebrać zaświadczenie, na podstawie którego w składzie opału Panmar sp.j. Firma transportowo – handlowo – usługowa przy ul. Kolejowej w Lubaczowie będzie można na własny koszt odebrać zakupiony węgiel – czytamy na stronie internetowej Gminy.

Gmina Miejska Lubaczów również prowadzi już przyjmowanie wniosków. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu otrzyma się dokument potwierdzający prawo do zakupu i odbioru węgla również w składzie Panmar w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

14 komentarze

 1. Teraz ta ,,Targowica” czyli platforma obywatelska, PSL, lewica płaczą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości za dużo węgla sprowadził hahahaha
  Co by rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zrobił to dochodzi od razu do obstrukcji całej opozycji.

  • Gdzie się za dużo węgla sprowadziło? Nikt tak przecież z opozycji nie mówi. Masz jakieś urojenie bo co jak co, ale wymyślonych historii na kolanie pod propagandę nie trawię. Opozycja krytykuje PiS nie tylko w tym, że to wszystko jest mega opóźnione i mamy grudzień a tutaj dopiero węgiel po normalniejszych cenach się pojawia. To powinno zrobione być max do września jak w wielu państwach w Europie gdzie przygotowali się na zimę. PiS ratuje teraz jak może. Sprowadza za przeproszeniem ,,g*wno” z zagranicy. Wprowadza do obrotu węgiel brunatny. Na palenie takim węglem nie każdy kocioł jest przygotowany i niewiedza ta może kosztować ludzi cały piec a to nie są tanie rzeczy i do tego ludzie mogą potracić z tego powodu szanse na dotacje typu ,,Czyste Powietrze” bo ten węgiel jest bardziej szkodliwy dla środowiska niż kamienny. Śmiejesz się w komentarzy, Polak2010. Jedynie się kompromitujesz i śmiejesz się jak głupi do sera.

   • Jesteś jednak nie tylko pajacem, ale pustym pajacem. Te bzdury to wymyśliłeś sam, czy naoglądałeś się tvn-owej szczujni? Może to szmatławiec tow. michnika takie rewelacje głosi?
    Nie dziwię się, że sympatyzujesz z pzpsl-em. Na miejsce wśród buraków zasługujesz bez dwóch zdań.

    • Emil. Gościu. Polak2010 pisze jakieś farmazony a Ty go jeszcze bronisz. Dla Twojej Wiadomości Gazety Wyborczej nie czytam a TVN oglądam mniej niż TVPiS. Takie są fakty, że węgiel brunatny jest bardziej szkodliwy dla środowiska niż kamienny. Pierwszy z brzegu artykuł o tym pisze. https://strefaagro.pl/wegiel-brunatny-jest-tani-ale-mniej-kaloryczny-i-szkodliwy-dla-srodowiska-czy-tej-zimy-bedziemy-nosic-maseczki-antysmogowe/ar/c8-16957287. Jeżeli jesteś na bakier z nauką to nie poradzę, ze zamiast chodzić do szkoły na lekcję biologii wolałeś iść na wagary 😉 Sympatyzuję z PSL bo dla mnie PSL to normalność a nie wyzywanie się jak człowiek nienormalny na prawo i lewo. Poza tym wiesz kogo określa się mianem ,,burak”? Idąc za Słownikiem Języka Polskiego tak określa się osobę zachowującej się prostacko. Mam nadzieję, że doszło do Ciebie wyjaśnienie tego słowa, które chyba nie wiesz co znaczy. I zobacz na swój komentarz czy on nie jest czasem ,,prostacki” 😉
     Niemiec2010. Nie poradzisz niż na to. Ale niech piszą. Jak się piszą głupoty i tworzą historie pod propagandę to tylko ośmieszają 😉

 2. Preferencyjnych cenach. Jeszcze na wiosne pinokio mówil że tona tysiaca nie przekroczy , węgla miało wystarczyc na 200 lat Teraz sprzedają po dwa tysie , sztucznie napompowane i twierdzą że robia wszystko dla ludzi. Banda złodziei

 3. Nie wiem czy słyszeliście?
  Senator Platformy Obywatelskiej Brejza ten od ,,Farmy troli internetowych ” złożył doniesienie do prokuratury dot. O nie wypłacanie dodatku węglowego w terminie 60 dni.
  Podaje oczywiście miasta w których rządzi Platforma obywatelska lub PSL.
  Gdzie rządzi Platforma obywatelska i PSL tam są problemy z zakupem węgla i wypłatą dodatku węglowego bądź także węgla jest tam też za dużo.
  I weź tu zrozum tych Błaznów, ale wiadomo o co im chodzi kłamać kłamać i jeszcze raz kłamać i podsycać emocje społeczne.

  • Bardzo na temat w dyskusji. Ten fakt utwierdza nas w przekonaniu, że zarówno politycy PiS, jak i ich zwolennicy, czy też sekciarze – jak zostało tutaj już nieraz napisane, bardzo często nie odnoszą się do poruszanego tematu w życiu publicznym, w telewizji, w radiu czy w internecie. Tylko pieprzą trzy po trzy, zupełnie nie na temat. Byle coś powiedzieć. Teraz udawany patriota (ale mi się śmiać chciało jak to pierwszy raz przeczytałem – facet, który uważa się za wielkiego, polskiego patriotę, napisał taki komentarz: „Zauważcie tylko kto w Warszawie likwidował ulice, ronda imieniem Lecha Kaczyńskiego wielkiego Polskiego Patryjoty oczywiście Targowica i ludzie którym nie na rękę jest uczciwy życie.” „patryjota” – tak napisać może tylko udawany Polak, który własnego języka ojczystego nie zna, ale jest najmądrzejszy w każdej dziedzinie; typowy troll działający na zlecenie partii – jak za komuny.)

   Ciekawą rzecz opisuje nasz kochany „polak2010” – wyssane z palca bzdury, kolportowane przez propisowskie media. Żadnych zarzutów prokuratorskich na Brejzę, żadnych dowodów, jednym słowem – puste oskarżenia bez żadnego pokrycia. Wraca temat Brejzy, bo wyciąga bardzo ciekawe liczby w swoich licznych pismach do resortów i innych instytucji publicznych. Bardzo niewygodnych dla PiS. Dodatkowo sporo informacji publikuje też Poufna Rozmowa – przekręt goni przekręt.

   A może dwa słowa coś pan powiesz o Mateckim i jego armii trolli? A może jesteś pan jednym z tych żołnierzy, działających lokalnie?

  • Dzisiaj czytam sobie jeszcze, że…. „Katowicka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, którzy mieli wyłudzić 65 mln zł. – Na czele gangu stał Robert S. – twierdzą śledczy. To syn wiceministra sportu w rządzie Beaty Szydło.

   Śledztwo w tej sprawie prowadzili Prokuratura Regionalna w Katowicach i oficerowie wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dotyczyło ono firm zajmujących się pośrednictwem w zawieraniu umów ubezpieczeniowych. Aktem oskarżenia, który trafił do katowickiego sądu, objęto 18 osób. Wśród nich jest Robert S., syn byłego wiceministra sportu w rządzie Beaty Szydło, a także byłego prezesa Górnika Zabrze. – Oskarżyliśmy go o założenie zorganizowanej grupy przestępczej i kierowanie nią, a także oszustwo na 65 mln zł – powiedziała prokurator Katarzyna Żołna z biura prasowego Prokuratury Regionalnej w Katowicach.”

   Codziennie coś nowego z życia PiS i ich rodzin. Aż strach pomyśleć jak dojdzie do rozliczeń obecnej władzy. Mam nadzieję, że dożyjemy tego 🙂

  • Polak2010. PiS na początku obiecał 30 dni wypłacania węglowego. Zrobił cały ten fundusz węglowy tak niekompetentnie, że prawo pozwalało składać po kilku domowników bo oddzielne rodziny. Wydłużyło się to do 60 dni i właśnie 60 dnia te ,,węglowe” wypłacają. Węgla trzeba na już a nie za dwa miesiące. O to chodzi w tym dodatku, że ma to pomagać ludziom których nie stać na węgiel. I co te osoby teraz mają czekać do Nowego Roku bo im 60 dni wtedy minie czy może zadłużając się na kupno węgla i żyć o chlebie i wodzie. Brejza podał tylko przykłady z PO i PSL bo te mu przekazali. Ci co są z PiS-u mają na pewno zakaz od centrali PiS i mają lukrować rzeczywistość jak to pięknie a węgla nie ma i jak tutaj jest wielkim wydarzeniem, że trzeba aż artykuły pisać, ze jest. Ten zakaz dla samorządów z PiS jest dlatego bo PiS nie chce się przyznać do porażki. Napisałbym, ze im wstyd się przyznać, ale oni nawet wstydu nie mają bo wiele już milionów złotych z publicznych pieniędzy już wyprali.
   Niemiec2010. Zgadzam się z Twoimi komentarzami. Dodam jeszcze jeden. Otóż tak się PiS pięknie chwali i nawet Polak2010 się chwalił jak to kasa na zdrowie idzie. Posłowie przegłosowali nowelizację ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw, zgodnie z którą budżet Narodowego Funduszu Zdrowia zostanie w 2023 r. pomniejszony o 13 mld zł. PiS oszczędza na naszym zdrowiu. Uchwalona ustawa pozwala także rządzącym na zabranie miliardów zgromadzonych w funduszu zapasowym NFZ. Rząd – według zapowiedzi będzie to ok. 6 mld zł – przeleje je na Fundusz Przeciwdziałania COVID-19, który jest poza społeczną kontrolą. Płatnik skłądek straci więc w przyszłym roku łącznie 13 mld zł, a pieniądze z naszych składek na leczenie będą więc mogły zostać wydane na dowolny cel. Czyli np. na tępą propagandę PiS-u podczas wyborów. Zamiast dbać o nasze zdrowie to PiS na kampanię sobie wyda. Co jak co, ale dla mnie co uczynił tutaj PiS to hańba i ciekaw jestem co CI co są tutaj za PiS-em na to, że na PiS oszczędza na obywatelach. A koszty działania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Morawieckiego gdzie siedzi sam PiS rosną w zastraszającym tempie. Aż 700 procent więcej pochłania kosztów niż za PO-PSL. I no co emil i Polak2010. Jak to wybronicie, że PiS oszczędza na naszym zdrowiu, na obywatelach a wydaje kasę na tępą propagandę i na swoje ,,tłuste koty” w Kancelarii Premiera. Jestem ciekaw co na to powiecie 😀

  • Jak już jesteśmy nie w temacie – co się stało z ławeczkami „patryjotycznymi”? 100 000 zł za sztukę. Kolorystycznie nawiązujących do barw rosyjskich. „100 000 zł – było i ni ma?” 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here