Jego największym marzeniem jest udział w pierwszej komunii świętej wraz ze swoimi rówieśnikami. Na przeszkodzie stanął nowotwór, z którym walczy 9-letni Jakub z Narola. Rodzina chłopca prosi o wsparcie.

Jakub jest 9-letnim, beztroskim chłopcem, który uwielbia biegać, jeździć rowerem i grać w piłkę z kolegami. Jego największym marzeniem jest udział w pierwszej komunii świętej, wraz ze swoimi rówieśnikami. Niestety choroba nowotworowa pokrzyżowała plany Kuby – czytamy na profilu zrzutki zorganizowanej przez bliskich chłopca.

U chłopaka, w trakcie podstawowych badań, wykryto sporych rozmiarów (6 x 10 cm) guz w śródpiersiu. Specjalistyczne badania potwierdziły najgorszą diagnozę – chłonniaka limfoblastycznego. Chłopak pod okiem specjalistów i przy wsparciu najbliższych rozpoczął leczenie, które polega głównie na przyjmowaniu chemii. Wyjazdy do szpitala oraz drogie leki są sporym obciążeniem dla budżetu domowego. Ze względu na brak odporności u Kuby konieczna będzie także sterylizacja pomieszczenia, w którym przebywa oraz zakup specjalistycznego sprzętu i akcesoriów. Bliscy zorganizowali zrzutkę i proszą o wsparcie ludzi dobrej woli.

Każda pomoc, najmniejsza cegiełka pomoże mojemu synkowi w walce z chłoniakiem i powrotem do zdrowia. Kubuś pragnie jedynie być zdrowy, dołączyć do kolegów w szkole, na boisku i cieszyć się dalej życiem, każde wsparcie jest dla nas na wagę złota.

Kubę i jego rodzinę można wesprzeć poprzez akcję zorganizowaną na portalu zrzutka.pl.

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here