Na zdjęciu Maria Magoń, Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów, fot. Archiwum.

Organizatorzy zapraszają uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich szkół średnich do udziału w V edycji konkursu literackiego „Kresowe wspomnienia”. Na najlepsze prace czekają nagrody.

Zachęcamy do udziału w konkursie, którego celem jest ocalenie od zapomnienia losów i wspomnień Polaków zmuszonych do opuszczenia swoich rodzinnych domów na Kresach Południowo-Wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1942-1947, rozwijanie u młodzieży wrażliwości na cierpienie, krzywdę ludzką i tragizm wypędzonych, budowanie więzi międzypokoleniowej oraz poznanie historii Kresów Rzeczypospolitej Polskiej – piszą organizatorzy konkursu.

Zadaniem konkursowym jest napisanie pracy w dowolnej formie (np. wywiad, reportaż, wspomnienie, opowiadanie, itp.) na podstawie relacji świadków lub ich potomków na temat Kresów. Do prac należy dołączyć skany dokumentów i fotografii.

Prace należy przekazać do 28 kwietnia 2023 r. na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie.

Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich oddział Lubaczów, Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława
Broniewskiego w Lubaczowie i Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Regulamin wraz z załącznikami znajduje się na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki
Publicznej
.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here